Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun - Hadimo
Kapat

Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun

Anasayfa
Zeka Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun
duygusal yemek yeme 700x400 - Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun

Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun… Duygusal Yemeyi Durdurun adıyla hazırlamış olduğumuz yazımızda duygusal yeme olarak adlandırılan duygusal bir problem ile yemek yiyerek başa çıkma çabasının ne kadar kötü ve aşılması gereken bir olay olduğunu sizlere anlatacağız.

Duygusal Yeme Alışkanlığı

duygusal yemek - Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun

çok üzülünce çikolata yemek gibi. Bizim şuanda üstünde duracağımız konu olaylara yemek yiyerek karşılık vermenin nedeni. İnsan yemek yerken yediği yemekten bir haz duyar, tadını sever ve o an o yemekten başka bir şeyi düşünmez. Olumsuz olayları da aklında tutmamak için bazılarımız sürekli bu durumla yiyerek başa çıkmaya çalışır fakat bu hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok sağlıksızdır.

Kişi kendisi ile konuşmalı, kendine olumsuz olsa bile bu olayları itiraf etmeli ve bunlarla savaşmalıdır. Bu savaşmayı ertelemek için de kişi kitap okuyabilir, film izleyebilir bunlar ruhsal açıdan sizi düzene sokacak şeylerdir fakat her olumsuz olaya karşı yemek yemek hem sizi bunaltır hem de sağlıksız şekilde  beslenmenize yol açar. Bunu durdurun.

Yemek yemenin en önemli mottosu, beyinden geçer. Eğer beyninizde yemek yemeği durdurursanız, emin olun bunu başaracaksınız. En önemlisi bu noktadayken, bunu başarabileceğinize inanmak! Örneğin, neden bu yemeği yiyeyim ki? Zaten bu zamana kadar bir çok defa yedim. Ben bunun tadını biliyorum! Dediğiniz zaman inanın hep siz kazanacaksınız.

Duygusal Yemek Yemek Nasıl Durdurulur?

boş yere yemek yeme - Abur Cubura Dadanmaya Son: Duygusal Yemeyi Durdurun

Yemek yemeği duygusal boyutlara taşımayarak, bu anın tek kazananı olan da siz olacaksınız, unutmayın!

Duygusal yemeyi durdurun çünkü, duygusal yemek yeme alışkanlığı, tamamen önünün kesilmesi gereken bir konudur. Siz siz olun her zaman bir şeylerden uzaklaşmak, oyalanmak ya da kafanızı dağıtmak için yemek yemeyin!

Yemek yemenin yalnızca, yaşamınızın devamı için gerçekleştirilmesi gereken bir davranış olduğunu bilin. Böylece bu durumda her zaman kazanan siz olacaksınız. Hem duygu durumunuz değiştiğinde abur cubura sarmayacaksınız, hem de çok daha rahat bir şekilde, hayatınızı idame ettirebileceksiniz.

Hayatınızdaki her şey sizi kontrolünüzde, bunu unutmayın! Bu yüzden bir an önce bu boş yere yemek yiyip duygusal boşluğunuzu doldurma işlemine son verin.

Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende