Acı Haber Ardahan'dan Geldi: "İşçiler..." - Hadimo -
Kapat

Acı Haber Ardahan’dan Geldi: “İşçiler…”

Anasayfa
Gündem Acı Haber Ardahan’dan Geldi: “İşçiler…”
tas ocagi patlama4 700x400 - Acı Haber Ardahan'dan Geldi: "İşçiler..."

Acı Haber Ardahan’dan Geldi: “İşçiler…” Saatler önce yaşanan olay, vatandaşın yüreğini yaraladı. Her yıl tekrar eden işçi ölümleri, bu yıl da o ilde baş gösterdi! Vatandaşın korku dolu anlar yaşadığı bu saatlerde, son dakika gelişmeleri haberimizde…

Dün iftar saatlerinde gerçekleşen acı olay, işçilerin ailelerini, sevdiklerini üzdü. Ülkenin dört bir yanı seferber olurken, taş ocağından gelen haberler ise şöyle…

4 İşçimiz…

tas ocagi patlama - Acı Haber Ardahan'dan Geldi: "İşçiler..."

Ardahan’da bir Taş Ocağında gerçekleşen feci olay, 4 kişinin vücuduna mal oldu. Dün iftar saatlerinde meydana gelen patlamada; 4 işçi ciddi yanıklar alarak; ağır yaralandı. İşçilerin hastanede tedavileri sürerken, vücutlarında ciddi oranda yanıkların olduğu öğrenildi.

Acı olay dün saat 19.15 sularında; Ardahan’ın merkeze bağlı bir köyünde, Çataldere’de meydana geldi. Salduzlar Beton AŞ. isimli taş ocağında meydana gelen patlamada, 4 işçi ağır yaralandı. İşçilerin tedavileri halen sürerken, kimlikleri ise belirlendi. Adem Demirci, Murat Çetin, Selçuk Yazgan, Taner Sarıvaz isimli 4 işçimiz ağır yaralandı.

tas ocagi patlama3 - Acı Haber Ardahan'dan Geldi: "İşçiler..."

Olayın gerçekleşmesinin ardından olay yerine sağlık ekipleri ve polisin sevk edilmesi ile, ilk müdahale Ardahan Devlet Hastanesinde gerçekleşti. Ardından işçiler burada yapılan müdahalenin ardından Erzurum’a sevk edildi.

Ardahan Valisi Birand Taneri’den Açıklama

mustafa masatlı - Acı Haber Ardahan'dan Geldi: "İşçiler..."

Olayın üzerine Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, derhal hastaneye giderek; hastanenin başhekiminde bilgi aldı. Başehkim Birand Taneri’nin verdiği bilgilere göre; işçilerin vücudunda ciddi yanıkların olduğu bildirildi.

Patlamının sebebi henüz belli değilken, Vali Mustafa Masatlı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Şimdi gözler 4 işçimizde…

Acı Haber Ardahan’dan Geldi: “İşçiler…” sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende