Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den İhraç Edildi İddiası - Hadimo
Kapat

Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti’den İhraç Edildi İddiası

Anasayfa
Gündem Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti’den İhraç Edildi İddiası
ahmet 2 1 700x400 - Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den İhraç Edildi İddiası

Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti’den ihraç edildiğine dair çıkan iddialar gündeme bomba gibi düştü. Türkiye’Nin eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parit’den ihraç edileceği dedikoduları ortaya çıktı. Bu iddialara henüz Ahmet Davutoğlu bir yanıt vermedi. Aydınlık gazetesi Ankara temsilcisi İsmet Özçelik, Erkan Kol’un sunduğu Gün Ortası programına konuk oldu. Burada bazı açıklamalar yapan İsmet Özçelik program sırasında herkesi şaşırtacak bir iddia otaya attı.

ahmet 3 1 - Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den İhraç Edildi İddiası

İsmet Özçelik, programda gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi. Bu programda sırasında Ak Parti’li Ahmet Davutoğlu’nun partiden ihraç edileceğine dair bir söylemde bulundu.

İsmet Özeçlik’in İddiası

ahmet 3 - Ahmet Davutoğlu'nun Ak Parti'den İhraç Edildi İddiası

Davutoğlu’nun AK Parti’den ihraç edileceğine yönelik iddialarla ilgili konuşan Özçelik, şunları söyledi:

“Bugün kulislere düşen bir bilgi var. Bir köşe yazarı da bunu gündeme getirdi. Birkaç gündür konuşuluyordu. Ahmet Davutoğlu’nun partiden ihraç meselesi var. Davutoğlu, açıkça bayrağı açmış gibi hatta hararetli de konuşmalar yapılıyor. En son Konya’da yaptığı konuşma dikkat çekiciydi. O eski günlerini andıran konuşmalar yapıyordu. Biraz Erdoğan’ı taklit eden bir tarzda çıkışlar yapardı.”

Davutoğlu’nun çok fazla bir AK Parti’den çok fazla bir parça koparabileceğini sanmadığını belirtti. Ancak öyle bir ortamda, öyle bir dönemdeyiz ki artık çıta yüzde 30-40 falan değil yüzde 50. Yüzde 50’yi aşman gerekiyor diyerek açıklama yapan Özeçlik oyların çok önemli olduğunu belirtti. İsmet Özçelik ayrıca;

“Bu nedenle de oradan özellikle de iktidar kanadından kopacak yüzde 1, 2’lik oylar bile çok çok kritik öneme sahip bir döneme girdik. Bu çerçevede bir etkisi olur.”

dedi.

“Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti’den İhraç Edildi İddiası” üzerine 2 yorum

  1. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende