AK Parti'den Ahmet Davutoğlu Açıklaması - Hadimo
Kapat

AK Parti’den Ahmet Davutoğlu Açıklaması

Anasayfa
Gündem AK Parti’den Ahmet Davutoğlu Açıklaması
ak partiden Davutoğlu hakkında açıklama 1 700x400 - AK Parti'den Ahmet Davutoğlu Açıklaması

Merkezi Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Ak Parti Basın sözcüsü Ömer Çelik’ten Ahmet Davutoğlu hakkında açıklama geldi. Parti kurması gündemde olan Ahmet Davutoğlu ve bazı eski Ak Parti üyesi iş adamları hakkında sorulara yanıt veren Ömer Çelik bazı önemli açıklamalarda bulundu…

Ömer Çelik’ten Ahmet Davutoğlu Yorumu

mer çelik 1 - AK Parti'den Ahmet Davutoğlu Açıklaması

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen MYK toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorduğu sorular üzere açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu ile ilgili olarak kuracağı parti hakkındaki fikirleri merak edilen Ömer Çelik soruya:

“Çeşitli yerlerde açıklamaları oluyor. Bu açıklamalar doğru mudur, değil midir, onu muhataplarına sormak lazım” diyerek yanıt verdi.

Ahmet Davutoğlu Geçtiğimiz Günlerde Ne Demişti?

Ahmet davutoğlu - AK Parti'den Ahmet Davutoğlu Açıklaması

İktidarın yaptığı bazı hamleleri doğru bulmadığını dile getiren Ahmet Davutoğlu, yeni sistemin getirdiği bazı sıkıntılar hakkında yorumda bulunmuştu. Dış güçlerin oyunu söylemini yerinde bulmayan Davutoğlu:

“Bir yıllık tecrübe şunu gösterdi ki; yasamada milletvekillerinin gücünün zayıflaması devletle siyaset arasındaki bağlara da zarar verdi. Hepimizin soğukkanlı bir şekilde konuşmamız lazım. Konuşmaktan korkmamak lazım. Farklı görüş beyan eden kim olursa olsun, bunu dış komplolarla, ihanetle veya başka suçlarla karşılamak yerine karşı bir fikirle buna cevap verelim. Çünkü herkesin herkesi tarif edilmesi mümkün olmayan bir dış gücün ajanı olarak delilsiz bir şekilde suçlama kapasitesi vardır. Delil üretmedikten sonra suçlamak o kadar kolay ki. “ sözlerini kullanmıştı.

Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende