AK Parti'den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama - Hadimo
Kapat

AK Parti’den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama

Anasayfa
Gündem AK Parti’den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama
ak parti basın sözcüsü ömer çelik 700x400 - AK Parti'den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama

Ak Parti Basın Sözcüsü Ömer Çelik, Ak Parti’den İstanbul Seçimleri hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. CHP’nin son günlerde söz ettiği iddialara yanıt veren Ömer Çelik 31 mart yerel seçimleri hakkında ve önümüzdeki günlerde tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hakkında önemli mesajlar verdi.

Ömer Çelik’ten CHP’ye Eleştiri

yüksek seçim kurulu 1 - AK Parti'den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama

Seçim sonuçlarıyla ilgili yapılan itirazlar sonrası Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapıalacak olan yeni seçim öncesi ortamı germekle suçlayan Ömer Çelik, CHP’nin seçim yerine sürece karar veren hakemlere baskı uyguladığını iddia etti. Ömer Çelik açıklamalarının devamında:

“CHP adayının ve yönetiminin İstanbul seçimlerine yönelik olarak tavır değişikliğinin çok iyi izlenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Daha önce seçim yenilenmesine karşı çıkanlar, son zamanlarda bilgisayar başında hata yapılmıştır, sorumlusu biz değilizdir diyorlar. Seçim sonucunu biz kazandık diyerekten sunmaya çalışmak anakronik bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor. Bu kadar eminseniz niçin bütün oyların yeniden sayılması için güçlü bir duruş ortaya koymadınız? Cevabı verilmeyen sorulardan bir tanesidir bu.” sözlerini kullandı.

Ömer Çelik’in 31 Mart Yerel Seçimler Hakkında Açıklamaları

mer çelik - AK Parti'den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama

Ak Parti’den İstanbul seçimleri ile ilgili konuşan partinin basın sözcüsü Ömer Çelik, oyların tekrar sayıldığında Binali Yıldırım’ın önde gözüktüğünü söyledi. Seçim günü yapılan hataların düzeltildiğinde Ak parti lehine dönen bir tablo olduğunu gözlemlediklerini dile getirdi.

Ömer Çelik:

“YSK en güvendiğimiz kurumdur diyeceksiniz, ondan sonra YSK karar verince ‘çetedir’ diyeceksiniz. Sürece saygı gösteren sonuca da saygı gösterir. Bu süreci çeşitli şekilde hırpalamaya çalışmak milletin hakemliği ile kavga etmektir. Sonuçta ülkemizin yegane patronu olan aziz milletimiz, İstanbullular karar verecek ve biz buna saygı duyacağız, bu sonucu selamlayacağız. Sempatik mesajlar vermek hukuki sürecin alternatifi değildir. Görülmesi gereken şey sürecin sağlıklı işlemesidir. Netice itibarıyla vatandaşlarımız kararlarını verecektir. Hepimiz de saygıyla karşılayacağız.” dedi.

Ak Parti’den İstanbul seçimleri ile ilgili yapılan açıklamalar sonrası gözler Cumhuriyet Halk Partisi kanadına çevrilmiş durumda.

İstanbul Valiliği'nden EYT Kararı

“AK Parti’den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama” üzerine 6 yorum

  1. Anonim says:
    • Anonim says:
    • Anonim says:
  2. Anonim says:
  3. Anonim says:
  4. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende