Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi - Hadimo
Kapat

Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi

Anasayfa
Gündem Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi
tek tip askerlik 700x400 - Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi

Tek Tip Askerlik Sistemi hakkında Bakan Hulusi Akar tarafından verilen bilgiler ışığında yeni gelişmeler yaşandı. Tek Tip Askerlik Sistemi hakkındaki detaylar, yürürlüğe girme süreci hakkında konuşan Akar, konuyla ilgili bedelli askerlik ücretlerini de açıkladı.

Tek Tip Askerlik Sistemi Yürürlüğe Ne zaman Girecek? Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Türk Askeri - Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamalar öncesinde en çok merak edilen konuların başında yeni sistemin ne zaman yürürlüğe gireceği konusuydu. Tek Tip Askerlik Sistemi hakkında yapılan açıklamalara göre İstanbul seçimlerinden önce yasalaşması beklendiği söyleniyor. Bayramdan önce yasalaşmasını beklediğini dile getiren Hulusi Akar, TSK’da er olarak başlayan bir Türk genci gerekli şartları yerine getirdikten sonra generalliğe kadar yükselebileceğini ifade etti. Bu açıklamaların ardından mevcut durumda askerlik vazifesini yerine getiren kişilerin erken terhis olabileceği düşünülüyor.

Yapılan görüşmeler sonucunda uygulanabilecek en iyi çözümün bedelli veya dövizle askerlik yapmak için 30 Bin TL’nin ödenmesine karar verildi. Değişen yıllarda enflasyon oranlarına göre bu fiyatın artıp azalabileceği konuşuldu.

Bakan Hulusi Akar’ın Askerlik Sistemi Hakkındaki Açıklamaları

milli savunma bakanı hulusi akar - Bakan Hulusi Akar Açıkladı: Tek Tip Askerlik Sistemi

İşte Tek Tip Askerlik Sistemi hakkında Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamalar:

“Askerlik hizmeti iyi planlanırsa, iyi organize olursa, tugay-bölük komutanı işine sahip çıkarsa çok iyi işleyen bir mekanizmaya dönüşür. Üniversitelerle görüşerek programı etkin hale getirmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin gerçekleri var. Bu bir aylık eğitimi önemsiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bizi destekliyor. Biz gençlerimize öğrenim hakkı gibi bazı imkânlar da tanıyacağız. İster uzman, ister astsubay olsun, eğitim görme imkânı, rehberlik sağlayacağız. Onlara yol açma, yol gösterme bakımından önemli olduğunu değerlendiriyoruz. Bu ülkenin insan kaynağı, bedelli bekleyeceğim diye heba olmayacak.” Şeklinde konuştu.

Hayran Kalacaksınız: Dünyadaki En Güzel Ulusal Parklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende