Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı - Hadimo
Kapat

Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı

Anasayfa
Gündem Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı
sınavda bir öğrenci 700x400 - Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı

Binlerce öğrencinin günlerdir merakla beklediği belgeler yayınlandı. Sosyal medya hesabından yapılan duyuru ile haber hakkında gelecek bilgileri bekleyen öğrenciler, yapılan açıklama sonrası belgelerine kavuştu. İnternet sitesi üzerinden kontrol edilebilecek olan belgelerdeki bilgilere öğrenciler kolaylıkla ulaşabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Belgeleri Yayınladı

lgs sınavı - Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı

Liselere Geçiş Sınavı giriş belgeleri bugün Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal medya üzerinden yaptığı duyuru ile öğrencilerle paylaşıldı. 1 Haziran’da yapılacak olan merkezi sınavda belgeler yayınlandı. Bütün bir senenin sonunda yapılacak sınav kapsamında birçok öğrenci liselere geçiş yapacak. Sınav girişlerde öğrencilerin kimlik bilgileri, sınava girecekleri sınav merkezleri, bina, salon ve sıra bilgileri yazan belgeler yayınlandı.

1 Haziran’da yapılacak liselere geçiş sınavının sonuçlarının 24 Haziranda yapılacağı bilgisi daha önceden paylaşılmıştı. Milli eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılacak olan kontroller sonrasında öğrenciler bilgilerine ulaşabilecek.

Sınav Giriş Belgeleri Nereden Alınabilir?

sınav optiği - Binlerce Öğrenciyi İlgilendiriyor: Belgeler Yayınlandı

Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda öğrencilerin kayıtlı oldukları okul idaresine başvurmaları ve sınav giriş belgelerini almaları söylendi. Sınav giriş belgesini aldıktan sonra kaybeden öğrenciler yeni belgelerini öğrenim gördükleri okuldan tekrar alabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı uyarı sonrasında öğrencilerin kimlik kontrollerinin yapılması ve salonlara zamanında yerleşmeleri için en geç saat 09:00’da sınav yerlerinde olmaları gerektiğini paylaştı. Öğrencilerin sınava gelmeden önce fotoğraflı ve onaylı sınav giriş belgelerini, geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurma zorunluluğu taşıyor olacaklar.

İstanbul'a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende