Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli'den Cesur Cannes Kıyafeti
Kapat

Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli’den Cesur Cannes Kıyafeti

Anasayfa
Magazin Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli’den Cesur Cannes Kıyafeti
kapak 2 700x400 - Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli'den Cesur Cannes Kıyafeti

Meryem Uzerli’den Cesur Cannes Kıyafeti… Her yıl yenisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nin bu yıl 72.’si düzenlendi! Ülkemizin güzel oyuncularının da katıldığı bu tören, Avrupa sinemasının en önemli film festivallerinden biridir.

meryem uzerli - Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli'den Cesur Cannes Kıyafeti

Fransa’nın zarif bir kasabası olan Cannes; lüks apartman blokları, birbirinden güzel restoranların bulunduğu muazzam bir kenttir.

Meryem Uzerli’den Cesur Cannes Kıyafeti 

İşte bu büyülü organizasyona her yıl ülkemizden ünlü isimler de katılıyor! Bu yıl dikkat çeken isimlerin başında Meryem Uzerli geldi! Meryem Uzerli, geceye katılış biçimi ile dikkat çekerken, özellikle giyindiği transparan elbise, onu gecede en dikkat çeken isimlerden biri yapmaya yetti. İşte Meryem Uzerli’den Cannes performansı!

meryem uzerli cannes - Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli'den Cesur Cannes Kıyafeti

Meryem Uzerli, bu özel Cannes gecesine, taşlı gri soft bir renkte transparan bir elbise ile konuk oldu. Meryem Uzerl’nin bu kıyafeti gecede tüm dikkatleri üzerine çekerken; görene bir Hatice vakası daha yaşandı dedirtti!

Meryem Uzerli Kimdir?

meryem uzerli 1 - Bir Hatice Vakası Daha: Meryem Uzerli'den Cesur Cannes Kıyafeti

Meryem Uzerli, asıl adı Meryem Sahra Uzerli’dir. 12 Ağustos 1983’te Kassel’de dünyaya gelmiş Türk-Alman oyuncudur.

Annesi Alman, babası ise Türk olan güzel sanatçı; Almanya’da doğup büyümüş, ilerleyen yaşlarında ise Hamburg’a yerleşmiş ve burada oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

Türk toplumunun onu tanıması 2011 yılında gerçekleşti! Tam 8 ay süren seçmelere katılarak, buradan 1. gelmeyi başardı ve o artık hepimizin hayranlıkla izlediği: Hürrem’di!

Muhteşem Yüzyıl dizisine girişi ile Türkiye’de popülarite kazanan Uzerli; Almanya’da da bir çok dizi, filmde yer almıştır.

Meryem Uzerli’nin ana dili Almanca olsa da, iyi derecede İngilizce bilir. Türkçe dilini geliştirmesi ise Muhteşem Yüzyıl’da görüldüğü gibidir.

Meryem Uzerli, Hürrem rolünde o kadar çok sevildi ki, sırf bu rol için 2011 yılında, iki defa en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

2012 yılında ise Drama alanındaki en iyi kadın oyuncu seçilerek, oyunculuk hayatına devam etti.

Ardından hayranlarını üzen bir gelişme yaşandı! Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromuna yakalanmıştı. Hatta o dönem o kadar kötü olmuştu ki, Muhteşeme Yüzyıl’dan ayrılmak zorunda kalmıştı. İşte o dönemlerde verdiği bir röportaj:

“Gecede aldığım ödülü yerlere attım, parçaladım. Delirmiş gibiydim. Balkondan atlamak istedim çünkü son çarem, artık gitmekti. Yok olmak, ölmek” dedi.
Bodrum tatilinden sonra kendisini yalnız hissettiğini söyleyen Uzerli, “Bodrum’da Can ile büyük kavga ettik. Bir teknedeydik, birilerinin doğum günü vardı. Birden çekip gitti. Baktım ki, gerçekten de kendimi öldürmeye niyetleniyorum, ‘Kendimi bu kaostan kurtarabilmek için buradan gitmem lazım’ dedim. Kimseye güvenmiyordum. Canımı kurtarmak için yaralı bir hayvan gibi kaçtım”

Ardından güzel oyuncu bir çok reklam filminde ve filmde rol aldı. Şimdi ise kızı Liya ile mutlu bir yaşam sürüyor. Meryem Uzerli’den Cesur Cannes Kıyafeti  burada sona erdi.

Müzik Dünyasının Avustralyalı Yıldızı: Daevid Allen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende