Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı - Hadimola Haberleri
Kapat

Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Anasayfa
Hadimola Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı
Roman Kadinlar 700x400 - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Bulgaristan’ın Mogila köyünde her sene bir festival yapılıyor. Bu festivali diğer festivallerden ayıran çok önemli bir detayı var. Bu festival yalnızca belli bir etnik kökene ait ve tüm topluluk bu kurala uymak zorunda.

Avrupa’nın Eski Adeti

Bulgaristan Kadin Pazari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Öncelikle Bulgaristan’da bu adeti yerine getiren topluluk Romanlar. Romanların kendi içlerinde bazı kuralları var. Bu kurallara uymayan kişiler ya evlerinden atılıyor ya da topluluktan uzaklaştırılıp cezalandırılıyor. Çoğunlukla Mogila köyünde bulunan Romanlar’ın aynı zamanda ilginç adetleri de var. Bu adetlerin en başında da topluluk dışından evlenmenin yasak olması geliyor. Aynı zamanda gençlerin flört etmesi de yasak.

Bu Gençler Nasıl Evlenecek?

Bulgaristan Kadin Pazarlari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Düşündüğünüzde Romanların gençleri gerçekten bu şartlar altında evlenemiyor. Çünkü topluluk dışından birisiyle konuşmaları yasak. Aynı topluluktan olsalar bile herhangi bir şekilde flört etmeleri de yasak. Bu yüzden Romanlar çeşitli etkinlikler ile gençleri buluşturmaya çalışıyor. Gençler yılda yalnızca bir defa flört etme hakkına sahipler. Aslında bu etkinlik tam olarak flört etmek ile ayrılmak mümkün değil çünkü bu etkinlik evlenme etkinliği.

Evlenmek İçin Başlık Parası

Bulgaristan Roman Pazari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Öncelikle evlenmek isteyen genç kızlar hazırlanıyor ve bölgeye gidiyor. Erkekler de paralarını yanına alıp evlenmek istedikleri kadınları seçiyorlar. Bu etkinlik her ne kadar etik dışı olsa da hala devam ediyor. Kadın pazarı olarak adlandırılan bu etkinlikte  5000 TL ile 25000 TL arası evlenilebiliyor.

Bulgaristan Roman Pazarlari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Bulgaristan Romanlari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Kadin Pazari - Bulgaristan’ın İlginç Kadın Pazarı

Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende