CHP’den 23 Haziran Hizmeti - Hadimo - Gündem Haberleri
Kapat

CHP’den 23 Haziran Hizmeti

Anasayfa
Gündem CHP’den 23 Haziran Hizmeti
oy 2 3 700x400 - CHP’den 23 Haziran Hizmeti

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 23 Haziran seçimleri ile ilgili yeni bir hizmet geldi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar veren YSK bu kararının ardından yeni seçim tarihinin 23 Haziran olduğunu belirtmişti. Vatandaşlar bu karar sonrası seçmen kaydımı bulamıyorum diye mesajlar atmıştı. Artık vatandaşlar seçmen kaydına ulaşabilmek için açılan bir ekrana kimlik numarası ve baba adını yazarak seçmen kaydına ulaşabilir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminde oy kullanacaklar için e-Seçmen uygulamasını hizmete soktu.  Hazırlanan e-Seçmen uygulamasıyla seçmen kayıtlarına ulaşmak mümkün. Böylece vatandaşlar artık seçmen kayıtlarını bulamama gibi bir sorunla karşılaşmayacaklar. 23 Haziran seçimleri için seçmen kayıtlarının nerede olduğunu öğrenebilecekler.

CHP Neden Böyle Bir Duruma Başvurdu?

oy 3 2 - CHP’den 23 Haziran Hizmeti

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’da yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini yenileme kararının ardından, sosyal medyada seçmen kaydımı bulamıyorum diyen vatandaşlar olmuş ve sosyal medyada paylaşmışlardı. Vatandaşları paniğe sevk eden ‘kayıt bulamama’ ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’nden ‘Sakin olun, durum kontrolümüz altında’ açıklaması gelmişti.

“İkametiniz İstanbul’da Değilse Bile Oy Kullanabileceksiniz”

oy 5 - CHP’den 23 Haziran Hizmeti

Yakupoğlu,

“İstanbul’da 23 Haziran seçimleri için 31 Mart’taki seçmen listesi geçerli olacak. Bu nedenle seçmen listeleri askıya çıkmayacak. 31 Mart’ta İstanbul’da oy kullanan vatandaş ikametgâhını İstanbul’dan alsa bile 23 Haziran’da oy kullanılabilecek. Buna karşılık, 31 Mart ile 23 Haziran tarihleri arasında 18 yaşını dolduran, askerliğini bitirip gelenler de, 31 Mart’ta listede olmadıkları için oy kullanamayacaklar”

dedi.

Tolga Karel'in Eski Eşinden: "İnsan Evladından Nasıl Vazgeçer?"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende