Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler - Hadimo
Kapat

Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Anasayfa
Zeka Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler
kendini dusunmek 700x400 - Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler… Hayatta her an sinir, stres yapabiliyor; hiç olmadık yerlerde sinirimizi açığa çıkartarak kişiliğimizden ödün verebiliyoruz. İşte bu tip durumlar hem duygusal ruh durumumuz, hem sağlığımızı etkiliyor. Yalnızca kendimizi değil, çevremizi de dağıttığımız kötü enerji ile etkiliyoruz. Ne yapmalı? Nasıl daha mutlu bir insan olmalıyız? İşte tüm bu soruların cevapları için sizler için hazırladığımız stres azaltan aktiviteleri okuyun!

Fesleğen besleyin!

feslegen bakimi canlandirma 800x558 - Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Fesleğen, diğer bitkilerin içinde bilimsel olarak stresi azaltacak en önemli bitkidir. Eğer balkonunuz varsa, zaten dünyanın en şanslı insanlarından birisiniz demektir! Eğer balkonunuz yoksa da üzülmeyin, fesleğen bu işi çözer. Daima elinizin altında olabilecek bir yere tatlı bir fesleğen alarak, sağa sola giderken onun azıcık canını çıkartmadan kokusundan yararlanın.

Kendi Alanınızı yaratarak, içinizdeki sesi dinleyin!

ic ses - Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Aslında bu ilk yapmanız gereken şeylerden biri. Neden hep kocaman kalabalıklarda kaybolduğunuzu hiç düşündünüz mü? Kendi içinde yeterli biri kalabalıklarda kaybolur mu peki? İşte bu soruların, hatta kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını böyle bulacaksınız. Nasıl mı? Araştıra araştıra! İçinizle bir olarak

“Gece lambası, kitap ve bir fincan kahve” köşesi yaratın!

kitap kahve - Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Belki de kendinize vakit ayırma süreniz geldi de geçiyor. En önemlisi bu hayatta kendi dünyanız değil mi? Gece lambası, kitap, kahve üçlüsü size huzur verecek. Yatağınızın baş ucunda böyle bir köşeniz olmalı! Olsun bakalım, aradaki farkı görün. Her bunaldığınızda o köşe sizi çağıracak. Adeta o köşede huzur bulacak ve gitmek için can çekişeceksiniz.

En çok kendinizi düşünün!

mutlu - Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler

Bu zamana kadar hep ailenizi, en yakın arkadaşlarınızı, sevdiğiniz kişiyi düşündünüz ve hep kazık yediniz değil mi? Madem hayat size hep acı tarafından vurdu, o zaman hayatınızdaki insanları değiştire değiştire kullanmak yerine, neden daha bencil olmuyorsunuz? Evet biliyoruz her şeyi takan, önemseyen insanlar için bunu yapmak çok zor ancak, eğer mutsuzsanız, hayat tarzınızı değiştirmek size farz olmuş demektir.

Çözüm Buluyoruz: Stresinizi Sıfıra İndirecek Aktiviteler başlıklı yazımız burada sona erdi. Eğer siz de fazla stres yapmaktan şikayetçiyseniz, o zaman yazdıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Farkında Olmadığımız Bir Tehlike: Parazitler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende