Devlet Bahçeli'den Öcalan Yorumu - Hadimo - Gündem
Kapat

Devlet Bahçeli’den Öcalan Yorumu

Anasayfa
Gündem Devlet Bahçeli’den Öcalan Yorumu
resized 1cff8 d5032e1e1963104 1920x1080 700x400 - Devlet Bahçeli'den Öcalan Yorumu

Devlet Bahçeli’den Öcalan Yorumu… MHP Lideri Devlet Bahçeli; Yüksek Seçim Kurulundan İstanbul Seçimleri hakkında kararın çıktığı gün, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’dan gelen açıklamalar üzerine ilk defa konuştu. İşte Bahçeli’den Öcalan yorumu…

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli; Abdullah Öcalan’a ilişkin, şu açıklamalarda bulundu:

1200x627 mhp genel baskani devlet bahceli galatasaray o sahsi aforoz etsin 1557571243139 - Devlet Bahçeli'den Öcalan Yorumu

“HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi birbiriyle karıştırmamak lazım. Yorumu o şekilde ele aldığımız zaman, HDP’nin oylarının hepsini Cumhur İttifakı’na kanalize edecek bir taviz politikası takip ediliyor gibi bir anlayış ortaya çıkar ki bu doğru değildir. Bu bir talep meselesidir. Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir.”

Açıklamalarına bir örnek ile devam eden MHP Lideri, çözü m sürecine ilişin konuştu:

“Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği şekliyle, çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır.”

Ardından işte o sert ifadelere yer verdi! İşte Devlet Bahçeli’den “Bana Sorarsanız…” açıklaması:

v 5691 - Devlet Bahçeli'den Öcalan Yorumu

“Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil’den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek, farklı noktalara getirerek hele hele PKK, onun YPG’siyle, onun HDP’siyle iş birliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım. Ağızlarına almaları gereken görüşme, yattaki görüşmeler olmalıdır.”

MHP liderinin terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan’a yönelik yaptığı açıklamalar bunlardı. Devlet Bahçeli’den Öcalan Yorumu sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende