Diriliş Ertuğrul Dizisinde Ertuğrul Gazi’nin En Efsane Sözleri - Hadimo
Kapat

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Ertuğrul Gazi’nin En Efsane Sözleri

Anasayfa
Televizyon Diriliş Ertuğrul Dizisinde Ertuğrul Gazi’nin En Efsane Sözleri
dirilis 2 700x400 - Diriliş Ertuğrul Dizisinde Ertuğrul Gazi’nin En Efsane Sözleri

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin söylemiş olduğu en efsane sözleri sizler için derledik. Konusu itibariyle Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamasını anlatan TRT 1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul her hafta izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyor. İşte sizler için Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin en efsane sözleri…

Söz Vardır Savaş Bitirir, Söz Vardır Kelle Alır

Ertuğrul Gazi’nin en efsane sözleri listesinin ilk sırasını “söz vardır savaş bitirir, söz vardır kelle alır” lafına veriyoruz. Ertuğrul Gazi’ye gidip isyan çıkarmaya çalışanlara ağzının payını çok güzel veren Ertuğrul Gazi devletini ve yurdunu seven sakin olsun diye konuşur. İsyan çıkarmaya karar veren kişiler için de güzel bir tehdidi vardır.

Burada Devlet Benim

Ertuğrul Gazi’nin haberi olmadan anlaşma imzalamak üzere olan Günalp Ertuğrul Gazi’ye yakalanır. Bunun sonucunda buna devlet karar verir dediği zaman Ertuğrul Gazi’den güzel bir yanıt alır ve susmak zorunda kalır.

Aslan Gibi Kükreyerek Geldim

Zorlukların içinden çıkarak annesinin yanına gelen Ertuğrul Gazi ne kadar cesur ve akıllı olduğunu herkese kanıtlar. Gücüyle herkesi yenen Ertuğrul gazi bir kere daha herkesin hayranlığını kazanmayı başarır. Helal olsun vallahi ne diyelim…

Ben Ölsem de Dava Ölmez

Meydana çıkıp herkesle konuşma yapan Ertuğrul Gazi davasının ne kadar güçlü olduğunu bir kere daha herkese anlatıyor. Bu güzel konuşmayı en iyisi siz buradan izleyin.

Diriliş Ertuğrul Konusu

dirilis - Diriliş Ertuğrul Dizisinde Ertuğrul Gazi’nin En Efsane Sözleri

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı.

Şarkıcıların Reddettiklerine Pişman Oldukları Sonrasında Hit Haline Gelen 7 Şarkı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende