Dünyanın En'leri - Hadimo.com - Gezi Kategorisi -
Kapat

Dünyanın En’leri

Anasayfa
Gezi Dünyanın En’leri
norveç 700x400 - Dünyanın En'leri

Dünyanın En’leri başlığı altında dünya üzerinde en yaşanılacak yer ya da en zengin yer gibi şeyleri sizlere aktarabilmek adına kollarımızı sıvadık ve metnimizi kaleme aldık dilerseniz lafı daha da fazla uzatmadan direk Dünyanın En’leri başlıklı metnimize geçelim. Şimdiden iyi okumalar

Dünyanın En Yaşanılacak Yeri: Norveç

Norveç görseli - Dünyanın En'leri

İskandinav yarımadasında bulunan Norveç ekonomisi eğitim gibi yerleri ile dünya sıralamasında olmasının yanı sıra doğal yaşamı ve şehir planlaması ile dünyanın en yaşanılacak yeri olarak seçilmiş durumda.

Norveç’in başkenti Oslo, en büyük şehri olarak bilinmektedir. Ayrıca Oslo, şehrin bulunduğu eyaletinde ismidir ve 3. Büyük şehridir. Dünyadaki şehirlerarasında ki en pahalı yerdir.

Dünyanın En Tehlikeli Ülkesi Amerika

Amerika görseli - Dünyanın En'leri

Gelir düzeylerinin artması rahat bir yaşama alanının getirisi olarak da insanlar burada kolay yoldan zengin olmaya çalışıyor. Bu yüzden de suç oranı git gide artmakta ve dünyanın en tehlikeli ülkesi haline gelmektedir.

Bu eyaletler içinde en tehlikeli olanlar Maryland, Florida, Arizona, Nevada ve Louisiana olarak bilinmekte. Tehlike arz eden eyaletlerde ki suçlar; cinayet, ırza geçme, hırsızlık, soygun ve oto hırsızlığı yaygın suçlar arasında bulunuyor. En tehlikeli olan şehri ise Louısıana ”Morgan Quitno Press”in başkanı Scott Morgan, ”tüm bu eyaletler içinde Louisiana’nın en tehlikeli yer olduğunu” açıkladı.   Morgan, ”bu eyalette sadece cinayet sayısı çok yüksek olmakla kalmıyor, tüm ülke ortalamasının da iki katına ulaşıyor” diye konuştu.

Dünyanın En Hızlı Zenginleşen Ülkesi Endonezya

Endonezya görseli - Dünyanın En'leri

Son 10 yıl içerisinde kendi düzenleri ve ülke refah seviyesi adına önemli girişimlerde bulunan Endonezya en hızlı zenginleşen ülke konumuna gelmektedir.

Dünya sıralamasında en kalabalık 4. Ülkesi sayılan Endonezya, ekonomik kalkınmasıyla dikkatleri üzerine topluyor. Ülkenin büyük çoğunluğu ise Müslümanlardan oluşuyor.

İş gücü Endonezya da 1/3’ ü tarımdan oluşuyor. Pirinç üretiminde ise dünyada sıralamada 3. Sırada yer alıyor. Palm yağı da üretimini önemli bir miktarda yapımını gerçekleştiriyor. Birçok olanak sağlayan ve imkanlar oluşturan ülke de halen 7,7 milyon hektarlık işlenmemiş olan toprakları vardır. Endonezya ayrıca Hindistan cevizi üreticiliği de yapmış bulunmaktadır. En büyük kakao, en büyük kahve, en büyük tütün ve çay üreticisi olarak da karşımıza çıkıyor.

 Dünyadaki En Özgür Ülke Kanada

kanada’nın görseli - Dünyanın En'leri

Suç oranının minimum düzeyde tutulduğu bu ülke özgürlük ve eşitlik bakımından da oldukça ileri seviyeye ulaşmış durumda. Kanada yıllardır özgürlük olayının zirvesinde bulunan bir ülkedir.

Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende