Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu'ya Jet Yanıt - Hadimo
Kapat

Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu’ya Jet Yanıt

Anasayfa
Gündem Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu’ya Jet Yanıt
ekrem imamoglu kimdir aslen nereli ve yasi kactir esi ve cocuklari 1545118520 0822 700x400 - Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu'ya Jet Yanıt

Yerel seçime artık günler kala, partilerin isimleri arasındaki diyaloglar da giderek kızışmaya devam ediyor. Bunun en önemli örneklerinden biri de CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve İç İşleri Bakanı Ak Parti’li Süleyman Soylu arasında giderek şiddetini arttıran polemik…

Peki bu iki önemli arasında nasıl bir diyalog yaşanmıştı? Taraflar birbirlerine ne söyledi ve nasıl cevaplar verdi? İşte olayın tüm detayları ve birbirlerine söylediği sözler…

süleyman soylu - Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu'ya Jet Yanıt

Aralarındaki bu tartışmanın fitilini öncelikle Ekrem İmamoğlu ateşlemişti. İmamoğlu, yaptığı bir konuşmada İstanbul’un güvenli bir şehir olmadığını ve kendisinin Belediye Başkanı olduğu zaman şehrin daha güvenli bir hal alacağını söylemişti. Bu sözlerinin ardından, İçişleri Bakanı Soylu’nun yanıtı gecikmedi.

İmamoğlu’nun bu sözlerine karşı, elinde hiçbir veri olmadan konuştuğunu söylemiş ve “Adamı beş paralık ederim” sözlerini sarf  etmişti. Böylelikle tartışma daha yoğun bir kıvam aldı.

ekrem imamoglu - Ekrem İmamoğlu Cephesinden Süleyman Soylu'ya Jet Yanıt

Soylu’nun bu sözlerine karşı Ekrem İmamoğlu’da yanıt hakkını kullandı ve kendisine “beş paralık ederim” sözlerini söyleyen Soylu’ya yanıt verdi. Ekrem İmamoğlu’nun yanıtı ise şu şekilde:

”Bugün dedim ki, ‘İstanbul güvenlik sıralamasında 73’ncü sırada’. Yetkili sayın bakan dedi ki, ‘Sayın İmamoğlu’nun eline kağıt tutuşturdular. O da okuyor, ne dediğini bilmiyor…

(Bu sırada kalabalıktan ‘yuh’ sesleri yükseldi. Bunun üzerine kalabalığa müdahale eden İmamoğlu, ”Benim olduğum yerde yuh olmaz. O, onların tarzı’ dedi.)

Ben, o bilgiyi, 2015 yılının TÜİK verilerinden aldım. Devletin istatistik kurumunun belgeleri, açsın okusun. Orada yazıyor, orada. ‘O 2015’ diyecekler. 2019’dayız. Nedense 4 yıldır istatistik açıklamıyorlar. Bu kardeşiniz, fikir sahibi ve bilgi sahibi olmadan asla konuşmaz. Ben, okuyan adamım. Okumayanlardan değilim. Bu şehre huzur lazım. Sizi bölüp parçalayan anlayış lazım değil. Ben, vatandaşımı ayırmam.

Hiç kimseye oyundan dolayı kötü söz söyleyemezsin. Komşuyuz. Aynı apartmanda yaşıyoruz. Bana oy vermeyen de olacak. Onlar da sizin komşunuz, eşiniz, akrabanız. Şehri yöneten kişi, ‘Tabii ki bize oy verenlere hizmet edeceğiz’ demişti. Ama ben öyle olmayacağım. Ahlaklı bir süreç yöneteceğim.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende