Ekrem İmamoğlu - Hadimo
Kapat

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu’nun Hayatı

ekrem imamoğlu hayatı - Ekrem İmamoğlu

31 Mart Yerel Seçimleri ile tüm Türkiye’ye kendini tanıtan Ekrem İmamoğlu’nun hayatı, eğitimi, ailesi, siyasi kariyeri, özel ilgi alanları bu yazıda. Keyifli okumalar dileriz.

Ekrem İmamoğlu’nun Okul Hayatı

Siyasi kariyeri ile ön plana çıkan Ekrem İmamoğlu 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat İlçesinin Cevizli köyünde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Trabzon Lisesi’nde tamamlayan İmamoğlu, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümünde devam ettirdi. Ardından yine aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi bölümünden yüksek lisans yapan Ekrem İmamoğlu, iş hayatına taahhüt işleri ile başladı. Bir aile şirketinde çalışan Ekrem İmamoğlu, burada Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ailesinde MHP geçmişi olduğu bilinen Ekrem İmamoğlu, siyaset için Cumhuriyet Halk Partisini seçmişti.

Birçok siyasetçi gibi İmamoğlu’da geçmişte futbol ile ilgilenmişti. Okuduğu zamanlarda futbol ile ilgilenen Ekrem İmamoğlu, Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü, Beylikdüzü spor Kulübü gibi kulüplerde de yöneticilik yaptı.

Ekrem İmamoğlu’nun Siyasi Hayatı

ekrem imamoğlu siyasi hayatı - Ekrem İmamoğlu

2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisinden Beylikdüzü ilçe başkanı seçildi. Ardından 2014 Yerel Seçimleri ile Beylikdüzü Belediye Başkanı olan İmamoğlu sosyal hayatında birçok sivil toplum kuruluşunda etkin olan İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. 28 yıldır Beylikdüzü semtinde yaşayan Ekrem İmamoğlu daha önce Atatürk için mevlüt okutmuş ve yemek dağıtmıştı. Bu hareketi ile halkın beğenisini toplayan Ekrem İmamoğlu, taktir toplamıştı. Ayrıca hayvan sevgisi ile de tanınan Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde başkan olduğu dönemde, hayvanlar için yaptığı barınak ile de halk tarafından sevilen bir profil çizdi.

Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı

Son olarak 18 Aralık’ta CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday gösterilmiş ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde çoğunluk oyu almıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi için en yüksek oyu alan Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası uzun bir süre verilmemişti. Bu süreçte itirazlar, yeniden yapılan oy sayımları sürerken, İmamoğlu birçok kez basın açıklaması yapmıştı. İstanbul ile ilgili değişim hedefleri bulunan Ekrem İmamoğlu, geleceğe yönelik olumlu hedefler belirlediğini halk ile paylaştı.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun hayatına dair, eğitimi, ailesi, siyasi kariyeri ile ilgili vereceğimiz bilgiler bunlardı. Hadimo Ekibi olarak hazırladığımız yazımız burada sona erdi.

Söz Sende