En Acı Gün: Hayatını Kaybetti - Hadimo Gündem Haberleri
Kapat

En Acı Gün: Hayatını Kaybetti

Anasayfa
Gündem En Acı Gün: Hayatını Kaybetti
perran kutman kimdir 1 700x400 - En Acı Gün: Hayatını Kaybetti

Bugün çocukluğumuzun en sevilen isimlerinden biri olan Perran Kutman’ın en acı günü. Sosyal medyada paylaşılan haber sonrası Perran Kutman’ın sevenleri ve arkadaşları taziyelerde bulundu.

Perran Kutman Kimdir

perran kutman annesi - En Acı Gün: Hayatını Kaybetti

Perran Kutman 30 Kasın 1949 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Sabriye Hanım ve babası Rıdvan Bey ona pervane anlamına gelen Perran ismini koydu. Annesi Sabriye Hanım İETT muhasebesinde görev alıyordu. Babası Rıdvan Bey ise Milli Eğitim Basınevi Müdürü’ydü. Perran Kutman 8 yaşına geldiğinde annesi ve babası boşandı. 15 yaşına gelene kadar Perran Kutman babaannesi ile birlikte yaşadı.

Her Şey İstanbul Belediye Konservatuarı İle Başladı

perran kutman - En Acı Gün: Hayatını Kaybetti

Perran Kutman liseyi bitirdikten sonra tek hayali olan Konservatuara yazıldı. 1967 senesinde konservatuardan mezun oldu.1980 yıllına kadar çeşitli tiyatro topluluklarında çalıştı. Ardından 1980 senesinde Müjdat Gezen ile çalışmaya başladı. 1972 senesinde ilk defa kameralar karşısına geçen Kutman aynı sene Hüseyin Kutman ile evlendi. 1987 yılına kadar pek çok dizi ve filmde rol aldı. 1987 yılında            “Yılın Kadın Komedi Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.

Hayat Bilgisi Yılları

perran kutmanın aci gunu - En Acı Gün: Hayatını Kaybetti

2000’li senelere gelindiğinde Perran Kutman Hayat Bilgisi dizisi ile tüm Türkiye’ye bir daha kendini sevdirdi. 2011 yılına kadar yine çeşitli dizilerde rol aldı. 2011 senesinde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” adlı bir ödül kazandı.

Bugün Annesi Hayatını Kaybetti

perran kutman ve annesi - En Acı Gün: Hayatını Kaybettia

Bugün ise Perran Kutman en acı günlerden birini yaşadı. Annesi Sabriye Hanım 93 yaşında bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kendisine Allah’tan rahmet geride kalanlara başsağlığı ve sabır dileriz.

 

“En Acı Gün: Hayatını Kaybetti” üzerine 1 yorum

  1. Resat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende