Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır? - Hadimo - Gündem
Kapat

Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır?

Anasayfa
Gündem Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır?
evde bakim parasi 700x400 - Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır?

Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır? Devlet tarafından yürütülen evde bakım maaşı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Bu ödeme hizmetine dair tüm merak edilenler yazımızda…

Evde Çalışma Maaşı Alabilmek İçin Ne Yapmalıyız?

evde bakim parasi nedir - Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır?

Evde bakım parası alabilmek için tüm gelirlerin toplanması ve bu gelirin kişi sayısına bölünerek bir hesaplama yapılması sonucu işlem gerçekleşiyor. Evde bakım maaşı alma şartları ise şöyle:

  • gelir kriterleri, istenilen skalada olmalı
  • bakıma muhtaçlık durumu kriter olmalı
  • kişinin ağır engelli olduğuna dair belge olması

E-devlet üzerinden bu haklarınızı sorgulayabilir, TC kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak, Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Hangi İllerde Geçerli?

  • Hatay, Tokat, Aksaray, Afyonkarahisar, Rize, Bolu, Isparta, Antalya, Ordu, Osmaniye, Giresun, Bilecik, Manisa, Ankara, Sakarya, Eskişehir, Adıyaman, Çanakkale, Niğde, Balıkesir, Trabzon, Kırşehir, Karabük, Kırklareli, Bursa, Samsun, Mersin , Denizli, Zonguldak, İstanbul, Malatya, Tekirdağ, Aydın, Konya, Adana, Hakkari, Van, İzmir, Diyarbakır, Iğdır

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

para 4 - Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır?

Evde bakım maaşının, kişi başı gelirin 1219 TL’yi aşmadığı durumlarda ödenmesi gerekiyor. 4 kişilik bir haneye 4876 TL altında bir ise evde bakım maaşı başvurusu yapılabiliyor.

Bakım parası da 1 Ocak itibari ile başlayıp, 1305 TL olacak. Yılda 15.660 TL’lik bir rakama tekabül ediyor! Evde Bakım Maaşı Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımız burada sona erdi.

Demet Akalın’dan Cengiz Semercioğlu’na : “Zıkkımlandığın Her Şeyi..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende