Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Gitmesek İyiydi" - Hadimo
Kapat

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: “Gitmesek İyiydi”

Anasayfa
Spor Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: “Gitmesek İyiydi”
mustafa cengiz2 700x400 - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Gitmesek İyiydi"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: “Gitmesek İyiydi” Dün oynanan Ziraat Kupası Finalinde, son ikiye kalan takımlar; Galatasaray ve Akhisar’dı! Dün oynanan nefes kesen mücadelenin ardından, Galatasaray 3-1’lik bir skor ile Ziraat Türkiye Kupasını kazanmış ve moral toplamıştı!

Bu sezon tüm kupalarda iddialı olan Sarı-Kırmızılıların kulüp başkanı Mustafa Cengiz, dünkü maç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

Maçı Seyirci Çevirdi

ziraat turk - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Gitmesek İyiydi"

“En önemlisi bugün bu maçı taraftarımızın çevirdiğine inanıyorum. Taraftarımızın gücünü tüm Türkiye sanırım gördü, bütün dünya zaten biliyor.” 

dedi, ardından;

“Tek tek oyunculara, ölümüne savaş veren ve neredeyse ayağını sahada bırakan ki bir tanesi hastanede sevgili Emre Akbaba, ona da selam ve sevgilerimizi iletiyoruz. Biran evvel aramıza kavuşmasını diliyoruz. Sevgili yönetici kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Gerçekten 7-24 çalışıyorlar. Bu şampiyonluğun camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

ifadeleri ile takımını ve tüm ekibi tebrik etti.

Keşke Gitmeseydik!

mustafa cengiz - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Gitmesek İyiydi"

Başkan Mustafa Cengiz;

“Hayatımda ilk defa gittim ama gitmesek iyiydi. Çünkü Abdurrahim Bey ile birlikte bir sürü prim verdik. Tabii ki espri yapıyorum.”

diyerek prim iddialarına da esprili bir biçimde yanıt verdi. Galatasaray’ın sezonun bitmesine ramak kala, şampiyonluğa en yakın takım olarak görülmesi, Ziraat Türkiye Kupası’nı da müzesine götürmesi, moral depolattı!

Mustafa Cengiz Son olarak, bu büyük final maçına ev sahipliği yapan Sivas halkına teşekkürlerini iletti. İşte Mustafa Cengiz’in o sözleri:

gs akhisar - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Gitmesek İyiydi"

“Türkiye’de bütün kitleleri sürükleyen 3-4 ana kulüp var. Türkiye’ye hep sıkıntılı anlarında deşarj unsuru olarak hep futbolu gören bir toplumdur. Bu toplumun içerisinde Galatasaray’ın böyle sevilmesi bizi çok mutlu ediyor. Rize’de olaylar oldu. Protokol tribününde hiç hoşlanmadığımız olaylar oldu ama hem Rize halkı hem de seyircileri çok centilmendi ve asla bir kaba hareket ve yanlış harekette bulunmadılar. Burada Sivas halkının da gösterdiği gibi bir desteği, bir nezaketi, bir futbol centilmenliği sergilediler. Sivas halkına da misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum.”

Galatasaray dün aldığı galibiyet ve kupa ile moral depolayarak evine döndü. Şimdi ise sırada Şampiyonluğa giden yolda oynanacak maçlar var!

 

Meral Akşener'den Ağır Gönderme: "Dinayet Nerede?"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende