Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur: Gerçek Kahraman Filmi İnceleme - Hadimo
Kapat

Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur: Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Anasayfa
Sinema Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur: Gerçek Kahraman Filmi İnceleme
enes 700x400 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Hakan Muhafız’ı aratmayacak: Enes Batur: Gerçek Kahraman filmi incelemesini yapıyoruz! Youtube Türkiye’nin başarılı youtuber’ı Enes Batur geçen sene çektiği “Hayal mi Gerçek mi” filminden sonra büyük bir başarı yakalamıştı. Hayran kitlesi tarafından izlenen ve hatta bazı eleştirmenlerin iyi dediği filmin ardından Enes Batur yeni bir filmle karşımıza çıkıyor. Enes Batur: Gerçek Kahraman…  Bakalım yeni filmimiz nasılmış?

Konusu

enes 2 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Öncelikle konusundan bahsedelim biraz; Enes Batur 2, Youtube hesabında paylaştığı eğlenceli ve komik videolarla popülerleşen Enes Batur’un rol aldığı “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” filminin devam halkası olarak karşımıza çıkıyor. Komedi türündeki filmin yapımcılığını TME Films ve Eren Medya üstleniyor. İlk filmde içine kapanık, çevresi tarafından dışlanan bir çocuk olan Enes Batur’un hayallerinin peşinden koşma hikayesi anlatılmıştı. Bu seride ise Enes Batur’un bir anda süper kahraman olma hikayesini izleyeceğiz.

Hakan Muhafız’ı aratmayacak bir film derken ciddiydik, ama itiraf edelim bazı sahneleri Hakan Muhafız’dan daha gerçekçiydi.  Özellikle Enes Batur’un Adalet Savaşçıları ile karşılaşmasının ardından kahkaha atıp komik şakaymış gibi düşünmesi oldukça insani bir tepkiydi. Karşılaştırmamız gerekirse Hakan Muhafız’dan da korumaları ve muhafızlık kavramını öğrenince böyle bir tepki vermesini beklerdik.

Kadın Cinselliği

Adsız 2 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Nedendir bilinmez ama Türk komedi yapımlarında kadınlar üzerinden cinsellik esprilerin yapılması neden komik bulunuyor bir türlü cevabını bulamadık. Özetlemek gerekirse ilk kim kadınlar üzerinden şaka yapalım dedi ve ikincisi neden onu dinlediler?

Kara Kulak

film 3 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Özellikle filmde bazı göndermeler çok tatlı olmuş diye düşünüyoruz. Örnek vermek gerekirse Kardeşim Benim filminde Murat Boz’un ve Burak Özçivit’in sete iki tepsi baklava ile gelmesine değinmeleri güzel olmuş. Fakat neden böyle bir şey yapmaya ihtiyaç duydular onu bilemiyoruz.

Enes Batur Gençleri Zehirliyor

enes 4 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Enes Batur çektiği filmde medyanın ona yaptığı adaletsizliğe de vurgu vurmuş. Bunu yapmış olması ve bu detayı atlamamış olması hoşumuza gitti. Özellikle medya da Enes Batur hakkında çıkan olumsuz yorumların ne denli büyük olduğunu izleyiciye güzel aktarmış.

Eğlenceli Anlar- Bayat Espriler

enes 3 - Hakan Muhafız’ı Aratmayacak: Enes Batur:  Gerçek Kahraman Filmi İnceleme

Aslında fragmanı izlerken eğlendiğimiz noktalar çok oldu fakat bazı esprilerin bu kadar bayat olması bizi biraz üzdü. Yine de fragmanı izlerken yüzümüzde hafif bir tebessüm oldu. Eğer bu filme gidelim mi diye soruyorsanız size vereceğimiz cevap; boş vaktiniz varsa ve zaman öldürmek istiyorsanız evet.

CHP’den 23 Haziran Hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende