İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı - Hadimo
Kapat

İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı

Anasayfa
Gündem İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı
Ekrem Imamoglu canli yayin 700x400 - İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu dün gece bir programa katıldı. Katıldığı programda sunucunun sorularını cevaplayan İmamoğlu’nun bir soruya verdiği cevap sunucuya zor anlar yaşattı. İşte o programdan diyaloglar.

Neden “İmamoğlu’na Medyada Ambargo” Etiketini Kullandınız?

Ekrem Imamoglu Cevap - İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu CNN TÜRK sunucusunun kendisine “Neden “İmamoğlu’na Medyada Ambargo” Etiketini Kullandınız?” sorusunu sorması üzerine:

“Ne CHP, ne de ben böyle bir şey yapmadım. Kamuoyunun böyle bir inancı varsa, siz kendinize sordunuz mu? Bu kanalda bir şeyler ters mi gidiyor? Ya da yayın politikanızda bir eksiklik var mı? Çünkü biliyorsunuz eşitlik duygusu önemli. Kamuoyu bunu ölçüyor.

Muhtemelen böyle bir kaygı hissetmiş olabilirler ama bu bizim ne şahsıma ne de kurumsal olarak partimize yönlendirecek bir suçlama asla olamaz. Biz zaten böyle bir süreci ne destekler ne de yanında yer alırız. Ama kamuoyu böyle bir intiba edinmişse bence sizin de bu soruyu kendinize sormanız lazım” dedi.

Sizden Bana Bu Programa Çıkmak İçin Bir Talep Gelmiş Ve Ben Sizi Reddetmiş Değilim

Ekrem Imamoglu cevabi - İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı

Daha sonra sunucu Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu için “Sizden Bana Bu Programa Çıkmak İçin Bir Talep Gelmiş Ve Ben Sizi Reddetmiş Değilim” dedi. Bunun üzerine de İmamoğlu:

“Biz hiçbir yayınla ilgili talepte bulunmayız. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyım. Benim hiçbir televizyon kanalına böyle bir talebim olmaz. İnsanlar eşitlik ister ama ben sizin bu söyleminizden anladım ki, siz beni yakında ortak bir yayına davet edeceksiniz.

Bunu ben eşitlik osun diye söylüyorum. Eşitlikçi bir bakış açınız varsa ve kendinizi bu anlamda rahat hissediyorsanız, demek ki beni de yakın bir zamanda ortak yayına davet edeceksiniz” cevabını verdi.

Trafik Sorunu Nasıl Çözülecek?

Ekrem Imamoglu CNN - İmamoğlu’nun Cevabı Sunucuya Zor Anlar Yaşattı

Daha sonra CNN TÜRK sunucusu İstanbul’un trafik problemine Ekrem İmamoğlu’nun nasıl bir çözümü olduğunu sordu. Bu soru üzerine de İmamoğlu:

“Gerçekten trafik birinci sıra sorun. Ama son dönemde ne yazık ki yoksulluk daha önde ve çok önde, can yakıyor. Çünkü insanların yuvasını etkiliyor. Trafik önemli bir sorun. Bütüncül bir ulaşım planı bu şehirde şart. Bu şehrin en önemli konusu metrodur.

Bu konuda çok geri kalmışlardır. Koydukları hedefin yarısına bile ulaşamadılar. 2014’te 400 kilometre yapacaklarını söylediler, 170 kilometrede kalmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi çok kötü bir 15 yıl geçirmiştir. 6 yıldır, 5 yıldır, 7 yıldır devam eden metro hatları var. İnşaat halinde, durmuş” dedi.

 

 

Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende