İş Bankası'nın Verdiği Mesaj Ankara'ya Düştü - Hadimo
Kapat

İş Bankası’nın Verdiği Mesaj Ankara’ya Düştü

Anasayfa
Gündem İş Bankası’nın Verdiği Mesaj Ankara’ya Düştü
Bankası Reklam Filmi 700x400 - İş Bankası'nın Verdiği Mesaj Ankara'ya Düştü

İş Bankası’nın  özellikle de son zamanlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde olan ve bu hedef tahtasından kurtulamaması ile bilinen bir banka olmasını herkes biliyordur… Cumhuriyet Halk Partisi’nde olan hisseleri ile sürekli gündem olan ve başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hükümetin tepkisini çeken İş Bankası’nın; yayınladığı reklam filmi ise Ankara’ya bomba gibi düştü.

İş Bankası’nın O Çok Konuşulan Reklam Filmi

“İş Bankası Dünya Devi” Vurgusu

Dünyada marka gücü sıralamasında ilk 10 banka arasında yer alan Türkiye İş Bankası; dünyanın önde gelen marka değerleme ve strateji danışmanlığı kuruluşlarından olan Brand Finance’in yayımladığı “Banking 500 – 2019” raporunda ver aldı. Bu rapora göre İş Bankası, “dünyanın marka gücü en yüksek 10 bankasından biri” oldu.

“Marka gücü endeksi” nedir diye soracak olanlara; marka gücü endeksi, marka sadakati, farklı paydaş grupları nezdinde marka algısı gibi kriterlerdeki performansı ölçüyor.

Bankası - İş Bankası'nın Verdiği Mesaj Ankara'ya Düştü

Reklam Filmindeki Atatürk Vurgusu

Türkiye İş Bankası, bu rakamların ardından bir reklam filmi yayınladı. Ve yayınladığı bu reklam filmi ile gündeme oturdu. Son dönemde CHP’nin hisseleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok fazla gündeme getirdiği İş Bankası’nın reklamında Atatürk vurgusu ise dikkatleri üzerine çekti.

Sizce Türkiye İş Bankası, bu reklam filmini hazırlarken kasıtlı bir mesaj mı vermek istedi? Yoksa herhangi bir mesaj verme isteği olmadan, geçmişini açıklamak ve marka kimliğini geliştirmek adına mı böyle bir reklam filmi metni hazırlandı? Yorumlarınız bizim için önemli, sizin de görüşlerinizi bekliyoruz!

 

“İş Bankası’nın Verdiği Mesaj Ankara’ya Düştü” üzerine 9 yorum

  1. Vuslat Dönmez says:
  2. Hasan GEZGİN says:
    • Nejla says:
  3. Anonim says:
  4. Anonim says:
    • Yılmaz says:
  5. Nurtan says:
  6. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende