İstanbul Valiliği'nden EYT Kararı - Hadimo Gündem
Kapat

İstanbul Valiliği’nden EYT Kararı

Anasayfa
Gündem İstanbul Valiliği’nden EYT Kararı
eyt derneği 700x400 - İstanbul Valiliği'nden EYT Kararı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (EYT SYDD)  geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmeler sonrasında İstanbul Valiliği’nden EYT Kararı hakkında onay geldi. İstanbul Valiliği’nden EYT kararı hakkında beklenen cevap günlerdir bekleniyordu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’ne Müjdeli Haber

eyt mağduru insanlar - İstanbul Valiliği'nden EYT Kararı

Günlerdir süren görüşmeler sonrasında alınacak karar ile ilgili valilikten haber bekleniyordu. İstanbul valiliğinden bugün gelen açıklamaya göre EYT’nin istediği karar konusunda onay verildiği duyuruldu. Gelen haberin ardından derneğin başkanı Boran Özupak açıklamalarda bulunurken, EYT’li diğer insanlar için çağrılara hemen başlandı. Seslerini duyurmak isteyen binlerce EYT mağduru insan için alınan karar sonrası gözler mecliste olacak.

EYT İçin İstanbul Valiliği İzin Verdi

eyt mitingi - İstanbul Valiliği'nden EYT Kararı

26 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul Yenikapı’da miting yapmak isteyen EYT SYDD için gözler valilikteydi. Yapılan başvuruya valilikten olumlu yanıt geldiği bildirildi. Valilikten alınan izin sonrası Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin yapacağı büyük miting öncesi çağrılarda bulunulmaya başlandı. Katılımın çok yüksek olacağı tahmin edilirken valiliğin her türlü önlemi alacağı bilgisi paylaşıldı.

İstanbul Valiliği’nden EYT kararı için beklenen müjdeli haber sonrasında EYT SYDD Başkanı Gönül Boran Özupak tarafından yapılan açıklamada:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, parti genel başkanları, sendika başkanları, siyasi parti il başkanları, aday belediye başkanları herkese davette bulunacağız” sözlerine yer verildi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alınacağı miting meydanının hafta sonu yüksek kalabalığa sahip olması bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu Kesin Sonuçları İlan Etti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende