İstanbul'a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman? - Hadimo
Kapat

İstanbul’a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?

Anasayfa
Gündem İstanbul’a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?
amur yağışı sonrası istanbul 700x400 - İstanbul'a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrasında İstanbul’a çamur yağacak bilgisi geldi. Oluşabilecek aksaklıklara karşı İstanbul halkına uyarılarda bulunan Meteoroloji Müdürlüğü’nden tedbirlerin alınması duyurusu paylaşıldı…

Hangi Bölgelere ve Ne Zaman Çamur Yağacak?

amur yağışı istanbul - İstanbul'a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?

Bugün akşam saatlerinde beklenen ve yarına kadar etkili olması beklenen yağışın Marmara Bölgesi’nin doğusundan itibaren başlayacağı ön görülüyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin yaptığı yazılı açıklamada bu akşam saatlerinden itibaren Yalova, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’un yağıştan etkileneceği bildirildi. Çamur yağışının yarın akşam saatlerine kadar devam edileceği ön görülürken yağışın sebebi olarak Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı gösterildi. Kuzey Afrika’dan gelen bu toz taşınımı sonrası İstanbul’a çamur yağacak tahminiyle birlikte vatandaşlar şimdiden önlemlerini almaya başladı.

Meteoroloji Müdürlüğünden Gelen Çamur Yağışı Açıklaması

amur yağmış araba - İstanbul'a Çamur Yağacak: Peki Ne Zaman?

İstanbul halkı için yapılan açıklamada, toz taşınımı sebebiyle meydan gelecek olan hava kalitesinde bozulma, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda oluşabilecek aksaklıklar hakkında vatandaşların önlemlerini alıp tedbirli olmaları tavsiye edildi.

İstanbul’a çamur yağacak uyarıları sonrasında yola çıkacak olan sürücülerin arabalarını kullanırken fazla hız yapmamaları ve silecek temizliği ile ilgili hassas olmaları gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda da çamur yağışı sonrasında trafikte çeşitli sıkıntılar yaşanmıştı. Görüş mesafesinin azalacağı bölgelerde far kullanımına özen göstermeleri gereken vatandaşların olası kaza ihtimallerine karşı önlem almalarını önemle tavsiye ederiz.

AK Parti'den İstanbul Seçimleri İle İlgili Açıklama

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende