Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor? - Hadimo Gündem
Kapat

Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?

Anasayfa
Gündem Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?
kilicdaroglu istifa 700x400 - Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugün Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili çok önemli bir yazı paylaştı. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olan Mansur Yavaş ile ilgili daha önce hiç duyulmadık bilgiler paylaşan Öztürk yazısı ile dikkatleri üzerine çekti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası ile ilgili bilgiler paylaşan Öztürk şunları söyledi…

Kılıçdaroğlu Bitmişti

mansur yavas ve kilicdaroglu - Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk yazısına Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük illeri kazanmasının Kılıçdaroğlu’na çok yaradığını söyleyerek başladı:

“Bunun ilk adımı, sağ kesimden de oy alabilmek, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçimini engellemek adına MHP’nin destek verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesiyle atılmıştı. Aslında bu çok büyük bir hamleydi. CHP’ye oy vermeyen kitlelerin oy vereceği bir açılımdı.

 Sandığa Neden Gidilmedi?

mansur yavas kazandi - Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?

 Bu durum ise CHP seçmenin hiç alışık olmadığı bir durumdu. O yüzden sandığa gidilmedi. Oy oranı yüzde 38’de kaldı, küçük bir farkla seçim ikinci tura kalmadan Erdoğan seçildi. İYİ Parti’nin seçime girmesi, seçimde işbirliği yapılması, unutulan Saadet Partisiyle, Demokrat Parti’yle dirsek teması boşuna değildi. CHP ile bazı partilerin paralel hale getirilmesi, önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinin anlamı karşı taraftan oy alabilme kulvarını genişletmekti.

Kılıçdaroğlu İstifa Mı Edecek?

kilicdaroglu ve mansur yavas - Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk Mansur Yavaş’ın adaylığının Kılıçdaroğlu için çok önemli olduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun Mansur Yavaş olmazsa genel başkanlıktan istifa edeceğini de söylediğini yazdı. Öztürk:

“Mansur Yavaş’ın Ankara’dan büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilmesinin kolay olmadığını biliniz. CHP Parti Meclisi’nde, Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) Mansur Yavaş’ın ikinci kez adaylığına karşı müthiş bir direniş oldu. O günlerde basına yansımayan ise CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, MYK toplantısında bu direniş karşısındaki tavrıydı.

Kılıçdaroğlu, ‘Eğer Mansur Yavaş’ın adaylığı, MYK’dan geçmezse ben genel başkanlığı kesin olarak bırakıyorum. Bundan sonra ben yokum’ dedi. Mansur Yavaş’a yalnız CHP yönetiminde değil, İYİ Parti yönetiminde de direnç vardı. Yavaş’ın, CHP’den aday olmasını samimiyetle ve güçlü olarak iki isim istiyordu.”

 

“Kemal Kılıçdaroğlu İstifa Mı Ediyor?” üzerine 8 yorum

  1. Numan eriş says:
    • Anonim says:
  2. Seri says:
  3. Seri says:
  4. Uğur COŞAR says:
  5. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende