Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: "Ahirette Cezamı Almak İsterim."
Kapat

Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: “Ahirette Cezamı Almak İsterim.”

Anasayfa
Gündem Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: “Ahirette Cezamı Almak İsterim.”
linc 1 700x400 - Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: "Ahirette Cezamı Almak İsterim."

Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: “Ahirette Cezamı Almak İsterim.”… Kemal Kılıçdaroğlu, bir şehit ailesine destek olmak üzere, aileyi ziyarete gitmişti. Aile ziyareti sırasında çevredeki halk tarafından yuhalanmış ve yumruk darbeleri almıştı. Tüm bu yaşananların ardından Kılıçdaroğlu’nun darpçısı gözaltına alınmıştı. Ardından ona sosyal medya üzerinden hakaret eden bir şahıs ta gözlatına alınarak ifadesi alınmıştı. İşte Kılıçdaroğlu darpçısının ifadesi!

Kılıçdaroğlu Olayı İle İlgili Yeni Gelişme

kemal kilicdaroglu1 - Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: "Ahirette Cezamı Almak İsterim."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı Eskişehir’de gerçekleşmiş, şehit cenazesi esnasında darp edilmiş ve bu darbın arkasında; sosyal medyada atılan bir tweetin olduğu ortaya çıkmıştı. İşte o olaya ilişkin detaylar…

Eskişehir 7. Asliye Ceza mahkemesinde görülen davada; Bahtiyar A. isimli vatandaş, attığı “Linç edelim” içerikli tweet ile ilgili pişman olduğunu, onun aslında “def etmek” yazmak istediğini ancak akıllı telefonun “linç etmek” diye çevirdiğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından:

kemal kilicdaroglu 2 - Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: "Ahirette Cezamı Almak İsterim."

“Akıllı telefonlar yüzünden oldu. Ben aslında öyle demek istemedim. ‘Bunları def etmek lazım’ yazacaktım, klavye ‘linç etmek’ diye çevirmiş. Klavye hatası. Ahirette cezamı almak isterim. Burada ceza almak istemiyorum. Adliyeye düştüğüm için çok üzgünüm. Zaten bu olay sonrası sosyal medya hesabımı kapattım.” 

Sanığı 1 yıl 3 ay hapse mahkum eden hakim; bu cezayı paraya çevirdi. 9.000 TL para ödeyecek olan Bahtiyar A. şimdi para cezasını ödeyecek. Kılıçdaroğlu Olayının Sanığından: “Ahirette Cezamı Almak İsterim.” başlıklı yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende