Kim Milyoner Olmak İster'de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım'ı Terletti - Hadimo
Kapat

Kim Milyoner Olmak İster’de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım’ı Terletti

Anasayfa
Gündem Kim Milyoner Olmak İster’de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım’ı Terletti
kim milyoner olmak ister de taumata tepesi sorusu 12087086 6436 m - Kim Milyoner Olmak İster'de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım'ı Terletti

ATV’nin severek izlenen yarışması Kim Milyoner Olmak İster’e Taumata tepesi sorusu damga vurdu. Sunucu Murat Yıldırım soruyu anons ederken zor anlar yaşadı.

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması yine sosyal medyanın gündemi olmayı başardı.

Sevilen yarışmada Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu Tepesi nerededir? sorusu ekran başındakiler dahil herkesi şaşkına çevirdi. Murat Yıldırım, soruyu telaffuz ederken yaşadığı zor anlar yaşadı.

kim milyoner olmak ister de taumata tepesi sorusu 12087086 6436 m - Kim Milyoner Olmak İster'de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım'ı Terletti

SORUNUN YANLIŞ YAZILDIĞINI DÜŞÜNDÜLER

Yarışmada Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu Tepesi’nin nerede olduğu soruldu. Ekran başındaki herkes sorunun yanlış yazıldığını düşündü.

HERKES TARAFINDAN MERAK EDİLDİ

Yarışmacıya sorulan 30 bin değerindeki “Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu Tepesi” nerededir? sorusu herkes tarafından merak konusu oldu.

ÇİFT CEVAP JOKER HAKKINI KULLANDI

Sosyal medya kullanıcıları da konuyla ilgili birçok tweet attarken yarışmacı doğru cevabı bulmak için çift cevap joker hakkını kullandı. Joker hakkını kullanan yarışmacı doğru cevap olarak B şıkkı : Yeni Zelanda’yı vererek 30 bin TL’nin sahibi oldu.

kim milyoner olmak ister de taumata tepesi sorusu 12087086 5375 m - Kim Milyoner Olmak İster'de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım'ı Terletti

DÜNYANIN EN UZUN İSİMLİ YERİ TAUMATA TEPESİ NEREDEDİR?

Yeni Zelanda’daki Kuzey Adası’nda hawke’s bay bölgesinde bulunan 305 metre yüksekliğinde 85 harfli bu ünlü dağ Guinness Rekorlar kitabında dünyadaki en uzun yerdir.

Bu uzun isim Maori dilinden geliyor. Maori dili Yeni Zelenda’da kullanılan ana dildir. Bu dil 5 ünlü ve 10 ünsüz harften oluşuyor. Dağın isminden de anlaşılacağı gibi bu heceler sürekli olarak tekrarlanır.

Maori kaşif olan Tamatea tarafından keşfedilen dağa onu onurlandırmak için tüm özelliklerini gösteren bir isim konulmuş.

Arama Terimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende