Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması - Hadimo
Kapat

Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması

Anasayfa
Gündem Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması
eğitim sistemi 700x400 - Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması

Son günlerde sosyal medyada büyük yankı uyandıran yeni eğitim sistemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı lise açıklaması yaparak; ortalıkta dolanan haberlerin doğru olmadığını iddia etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı lise açıklaması ve detayları hakkındaki ayrıntılar…

Lise Eğitiminde Matematik Dersi Kalkıyor Mu?

milli eğitim bakanı ziya Selçuk - Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması

Gündeme çok hızlı bir şekilde giren lise eğitiminde matematik derslerinin seçmeli olacağı bilgisi yayılmaya başlamışken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan açıklama geldi. Sosyal medyada yer alan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Bakan Ziya Selçuk; “Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net.” İfadelerini kullandı.

Matematik derslerinin kaldırılması ile ilgili herhangi bir tasarrufun şu anda ve ileride söz konusu bile olmadığını dile getiren Bakan Ziya Selçuk, öğrencilerin matematik dersleri almalarının mecburi bir zorunluluk olduğu düşüncesini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Matematik Dersleriyle İlgili Açıklamaları

milli eğitim bakanlığı - Milli Eğitim Bakanlığından Lise Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda ise şu ifadelere yer verildi; “Ortaöğretim tasarımımızda matematik dersi 9, 10 ve 11. sınıflarda ortak ders grubundadır. Yani her öğrencinin almak zorunda olduğu bir derstir”.

Son sınıflarda ise uygulanacak olan matematik dersleriyle ilgili olarak da Bakanlıktan: “Lise 12. sınıfta, matematik, disiplinler üstü kariyer dersi olarak yapılandırılmış ve matematik ağırlıklı dersler grubu başlığı açılmıştır.” Şeklinde bir açıklama gelirken eğitim sisteminin önümüzdeki dönemlerde uygulanmaya başlanacağı düşünülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu'ndan Yeni Karar ve Açıklama

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende