MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı - Hadimo
Kapat

MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı

Anasayfa
Gündem MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı
mng 3 700x400 - MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı

MNG Kargo’dan geçtiğimiz günlerde herkesi şaşırtacak bir haber geldi. HDP’den  31 Mart Yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen fakat daha sonra KHK nedeniyle ihraç edilen ve bu yüzden mazbatasını alamayan Reşat Akınıcı’ya MNG Kargo’dan tartışma yaratacak bir mesaj gönderildi.

Reşat Akıncı başına gelen bu olay yüzünden genel merkezine Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapmak için birtakım evraklar gönderir. Reşat Akıncı evraklarını MNG Kargo ile gönderir fakat MNG Kargo’dan hiç beklemediği bir mesaj alır.

MNG Kargo’dan gelen mesaj şu şekildedir;

mng - MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı

“Gönderiniz 06.05.2019 tarihinde ESAT şubemiz tarafından HDP PKK’ya teslim edilmiştir.”

Reşat Akıncı neden ve hangi amaçla böyle bir mesaj atıldığının araştırılmasını gerektiğini vurgulayarak

“Demek ki onlar da iktidar gibi düşünüyorlar. Onların işi kargo taşımak, halka hizmet etmek. Onların işi siyasi fikirleriyle hareket edip, böyle partiyi töhmet altında bırakmak değil.”

Yapılan bu durum için HDP Hukuk Komisyonu’nun sorumlu kişilerin bulunması için girişim başlatıldığı öğrenildi. Sosyal medya kullanıcıları ise Twitter’da #MNGboykot etiketi ile MNG Kargo’yu eleştirdiler.

MNG Kargo Tarafından Gelen Açıklama

Yaşanan bu olayın ardından MNG kargo bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında kişilere gelen mesajın kurye tarafından değiştirilebileceğini ve yapılan bu eylemden kişinin sorumlu olduğu belirtildi. MNG Kargo olarak Türkiye’nin her kesimine hizmet veren bir kuruluş olduklarını ve tek önceliklerinin müşterilerine kaliteli hizmet vermek olduğunu belirtti.

İşte O Açıklama

mng 2 - MNG Kargo’dan Çok Tartışılacak HDP PKK Mesajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende