Nihat Hatipoğlu'nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme - Hadimo
Kapat

Nihat Hatipoğlu’nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme

Anasayfa
Gündem Nihat Hatipoğlu’nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme
nihat hatipoglu 1 701x400 - Nihat Hatipoğlu'nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme

Nihat Hatipoğlu’nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme… Ünlü profesör Nihat Hatipoğlu, ilahiyat alanında ülkemizin önde gelen isimlerinden biri. Özellikle Ramazan aylarında yayınladığı dini program ile izleyicilerin sorularını yanıtlıyor.

Nihat Hatipoğlu’nun Müslüman Yaptığı Çocuk

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir gelişme üzerine, Nihat Hatipoğlu programında 13 yaşındaki bir çocuğun Müslüman olmasına yardımcı olmuştu. 13 Yaşındaki Arthur, Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu.

Yayından sonra, sosyal medyada dönen “çocuğun ailesinin haberi var mıydı” iddialarına yönelik Arthur’un annesinden açıklama geldi. İşte o açıklama:

nihat hatipoglu - Nihat Hatipoğlu'nun Müslüman Yaptığı Çocuk ile İlgili Gelişme

“Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı ‘gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz’ demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”

Bu şok edici gelişmenin ardından, Nihat Hatipoğlu’ndan ise jet bir cevap geldi!

“Bahis konusu olan kişi hakkında bana yayından önce bilgi verdiler. Ben de çocuğun ailesinin aranıp izin alınması gerektiğini söyledim. Program yetkilimiz anne ve üvey baba ile telefonda görüşerek çocuklarının Müslüman olmak istediğini söyledi. Gelmiş programa, hür iradesiyle bir delikanlı. Anne ve üvey baba da duruma onay verdi. Ancak aile daha sonra tepkilerden dolayı söylemini değiştirdi. Bazı kişilerin söylemleri, mahalle baskısı ve sosyal medyada yazılıp çizilenler, ailenin kararını değiştirmesinde etkili oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende