Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım - Hadimo
Kapat

Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Anasayfa
Gündem Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım
Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü3 700x400 - Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım… Akkök Holding, bu yıl dudak uçuklatan bir fiyat ile yatırım yapacakları haberini duyurdu. Özellikle Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü ile geçtiğimiz yıl büyümeden çok daha bulundukları yerleri korumaya ve nakit akımını güçlendirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Akkök’ün İfadeleri

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü - Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Türkiye‘ye katkı sağlamak için bütün güçleri ile çalıştıklarına değinen Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, ayrıca kendilerine, iş güçlerine, becerilerine çok güvendiklerini dile getirerek, şu cümleleri kurdular:

“Bu sene 250 milyon dolar seviyesinde yatırımlarımız olacak. Sadece kimya sektöründe belki büyümeye dönük birtakım yeni satın almalarımız veya birleşmelerimiz de olabilir. Ak-Kim şirketimiz bünyesinde bin 500 değişik kimya ürünü üretiyoruz. Bu sektörde çok önemli büyüme fırsatları var çünkü kimya sektörü hakikaten Türkiye’nin en büyük cari açık veren sektörlerinden birisi. Biz cari açığın bir ölçüde kapatılması için küçük de olsa katkıda bulunmak amacıyla kimyadaki işlerimizi biraz daha büyütmek istiyoruz.”

Türkiye’nin Atması Gereken Daha Çok Adım Var

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü1 - Ödeal ile Halkbank İş Birliği: 250 Milyon Dolarlık Dev Yatırım

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, Türkiye’deki verimlilik alanının, Avrupa ve Batı ülkelerine bakıldığında, çok daha fazla olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

 “Alışveriş merkezlerine veya tatil köylerine gidip enerjiyi daha verimli nasıl kullanabilecekleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çıkan ‘tasarrufun yarısı senin yarısı benim’ şeklinde bir iş modelimiz var. Bu çalışmada çok başarılı sonuçlar alıyoruz, yüzde 30-35’lere yaklaşık enerji tasarrufu sağlanıyor.” 

Herkesin Beklediği Sonuçlar: AUZEF Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende