Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler - Hadimo
Kapat

Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Anasayfa
Hadimola Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler
Kurulu Sofra 700x400 - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Neden para verseler yemem dediğimiz yiyecekler var? Bunları kim yiyor? Bu soruların cevabına insanlar birçok cevap vermiştir. Damak tadımıza uymaz veya içinde bulunan bir malzeme bile yemememize sebep olur. Sizin de para verseler yemem dediğimiz yiyecekler arasında aşağıda sıraladığımız ürünler var mı gelin hep beraber bakalım.

Sushi 

Sushi - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Yapılan birçok sokak röportajlarında sushi yer misin sorusuna insanların çoğunun cevabı evet olmuş. Ancak ülkemizdeki insanların çoğunun damak tadına uymayan bu lezzet ile karşılaşınca ilk lokmayı ağzına süren ikinciyi almamak için çeşitli bahaneler uydurabiliyor. O yüzden sushi yemeyi çoğu insan tercih etmez.

Domuz Eti

Domuz Eti Görseli - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Sahip olduğumuz inanç yönünden insanlar bu eti tercih etmez. Herhangi yediğimiz ürünlerde domuz eti olmasına karşı çıkılır. Bahane olarak domuzların yaşayıp büyütüldüğü ortamları süren insanlar olmasına karşın aynı insanlara diğer et ya da tavuk ürünlerinin de yeterli sağlıklı ortamda büyütülmedikleri söylenince kaçamak cevaplar verebilirler.

Kokoreç

Ekmek Arası Kokoreç - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

İnsanlar hayvan dışkısı ile yapıldığını duyduğunda yemezler. Ama “bir bağırsağın alabileceği en lezzetli şekil” diyen insanlarla da sık sık karşılaşmak mümkün. Bu ürün karşısında ikiye bölünen lezzet severler arasından birini seçmek zorunda kalsak ilkini tercih edeceğimizi belirtip diğerlerine afiyet olsun dileklerimizi sunarız.

Bamya

Bamya - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Birçok şeye iyi geldiği söylenir. Ama yerken o sülük misali uzaması insanlara kötü geldiği için yine birçoğu yemem diyen kesimdir. Bir yaz sebzesi olan bamya sulu yemek severler için sıcak havalarda haftanın en az bir akşam yemeğinde muhakkak olması gereken bir lezzettir.

Böcek Türleri İle Yapılmış Yiyecekler

3 Farklı Kapta 3 Farklı Böcek Mezesi - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Hamam böceği, solucanlar… Para yerseler yemem denen yiyeceklerden bazıları yine. Böcekleri zaten sevmeyiz, çoğumuzda korkarız. Birde yiyecek olmasına sıcak gözle nasıl bakabiliriz?

Deniz Ürünleri

Deniz Ürünleri - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Balık yönünden yemeyi çok severiz. Ama denizde bulunan canlılar ile yapılan yiyecekleri tercih etmeyen insanlarımız vardır. Canlı ıstakoz Türk insanlarında en çok tercih edilmeyen olanıdır.

Şırdan

rdan - Para Verseler Yemem Dediğimiz Yiyecekler

Adana’nın yöresel bir yemeği olarak karşımıza çıkar.  Orada sıkça tüketilir. Bazı insanların yememeyi tercih etmesi için hayvanın tam olarak neresinden yapıldığını bilmediklerini sebep olarak gösterebilirler.

Galatasaray'ın Yıldızından Olay İtiraflar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende