Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler - Hadimo
Kapat

Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

Anasayfa
Hadimola Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler
ruya 700x400 - Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

Rüyalar hakkında sizi çok şaşırtacak bilgileri okumaya hazır mısınız? Rüyalarımızı mutlaka unuturuz. Hatta uyandığımızda yarısını, birkaç dakika sonra da büyük bir kısmını unutmuş oluruz. Yani çevremizdekilere anlatmış olduklarımız, rüyalarımızın sadece bir bölümüdür. Bunun yanında hormonlar sayesinde hamile kadınlar rüyalarını daha çok hatırlarlar. İşte sizler için rüyalar hakkında sizi çok şaşırtacak bilgiler

Ruyaa - Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

Siyah- Beyaz Rüyalar

Çocukken siyah-beyaz televizyon izlemiş kişiler çoğunlukla siyah-beyaz rüyalar görürler. Sonradan görme engelli insanlar da rüya görür. Doğuştan görme engelli insanlar ise daha çok sesleri ve kokuları hisseder.

Lucid Dream

Bazı insanlar bilinçli olarak rüyalarını kontrol edebilirler. Buna “lucid dream” denir. Bazı insanlar da geleceğe dair rüyalar görebilirler. Ama rüyalar genellikle semboliktir.

Rüyalar - Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

Rüyada Bir Şeyler Öğrenmek

Rüyada bir şeyler keşfetmek, öğrenmek, yaratmak mümkün. Uyumadan önce kulaklıklarını takıp yabancı bir dil dinlemek, uyku sırasında bu dili öğrenmeyi sağlayabiliyor. Beynimiz uyku sırasında, normalden daha aktif.

Tatlı Rüyalar

Horlayan insanlar, horlama sırasında rüya görmezler.. İnsanlar genellikle korku ve endişe temalı rüyalar görürler. Yatmadan önce boşuna “tatlı rüyalar” demiyoruz yani.

rüya görmek - Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

Dejavu

Aslında rüyalarımızda yabancı yüzler görmeyiz. Gördüklerimiz hayatımız boyunca rastladığımız ya da tanıdığımız kişilerin yüzleri. Dejavuların çoğu da aslında rüyada görüp de hatırlayamadıklarımız.

Karabasan

Vücut, uyurgezerliği önlemek için REM uykusunda kasları geçici olarak felç eder ve olur da bu sırada uyanırsak geçici bir felç yaşarız. Evet, karabasan denilen durum tam olarak bu.

Rüyada Yazı Okumak

ruya 2 - Rüyalar Hakkında Sizi Çok Şaşırtacak Bilgiler

İnsanlar rüyalarında en çok evlerini görürler, en az da ellerini. Rüyada gördüğümüz yazıları okumamız ise pek mümkün değil. Rüyada kendini seks yaparken görmek, gerçek hayatta orgazm olmayı sağlayabilir. Çocukken gördüğümüz çoğu rüya hayvanlarla ilgiliydi. Ayrıca çocuklar büyüklerden daha uzun rüyalar görürler. Dış dünyadaki etkenler rüyalarımıza da etki eder. Rüyalar ve gerçek hayat birleşebilir. Mesela uyku sırasında ayaklarımıza su damlamışsa kendimizi denizde görebiliriz.

Renkli Rüyalar

Bir insan yılda yaklaşık 1500 rüya görür. Erkekler ve kadınlar farklı rüyalar görürler. Erkekler rüyalarında daha çok erkekleri, kadınlar ise hem erkek hem de kadınları görürler. Ve erkeklerin rüyaları daha agresiftir. Herkes rüya görür. Bebekler ve hayvanlar da rüya görür. Ama herkes renkli rüya görmez.

Sırt Ağrısının Bilinmeyen Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende