Şehir 6.4 İle Sallandı - Hadimo - Gündem Haberleri
Kapat

Şehir 6.4 İle Sallandı

Anasayfa
Gündem Şehir 6.4 İle Sallandı
son dakika deprem 1 700x400 - Şehir 6.4 İle Sallandı

Mart Ayı’nın son haftasına girerken deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets’in söyledikleri tek tek çıkıyor. Mart Ayı’nın son haftasında büyük depremler olabileceğini söyleyen Hoogerbeets’in yaptığı bu tahmin de tuttu. Tam 6.4 büyüklüğündeki deprem ile sallanan şehirde vatandaşlar sokaklara akın etti, arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Frank Hoogerbeets Uyarmıştı

son depremler 1 - Şehir 6.4 İle Sallandı

Frank Hoogerbeets daha önce bir sonraki durağın Türkiye olup olmayacağı sorusuna şu şekilde cevap vermişti:

Belki de, evet bu mümkün. Mesela Irak ve İran’a bakınca yakın zamanda 7 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Bu kısımda baskı artıyor. Türkiye sıradaki yer olabilir.” diye belirtti. Hoogerbeets ayrıca önceki tahminleri için de cevap verdi.

Önceki Tahminleri De Tutmuştu

deprem 1 - Şehir 6.4 İle Sallandı

“Gezegenler arasında bir düzen vardır, ben de bunun üzerinde çalışmalar yapmaya başladım. Sonrasında spesifik gezegen dizilimlerinin deprem üzerindeki olası etkisini araştırdım. 19 ile 21 Şubat arasında gezegenler arasında çok kritik bir geometri vardı. Ben de 21 Şubat’ta büyük bir deprem olacağını tahmin ettim.”

Bu Kez Papua Yeni Gine

6.4 buyuklugunde deprem - Şehir 6.4 İle Sallandı

Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi Papua Yeni Gine’de merkez üssünün Yeni Britanya Adası olarak duyrulan 6.4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Yerel saat ile 21.20’de meydana gelmiş olan deprem yerin tam 33 kilometre altında gerçekleşti. Depremin hemen ardından pek çok ülke için tsunami uyarısı yapıldı. Depremin tam olarak ne kadar can ve mal kaybına yol açtığı ise henüz bilinmiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende