Trabzonlu Volkan Konak'tan Ekrem İmamoğlu'na Destek - Hadimo
Kapat

Trabzonlu Volkan Konak’tan Ekrem İmamoğlu’na Destek

Anasayfa
Gündem Trabzonlu Volkan Konak’tan Ekrem İmamoğlu’na Destek
volkan konak 700x400 - Trabzonlu Volkan Konak'tan Ekrem İmamoğlu'na Destek

Trabzonlu Volkan Konak’tan Ekrem İmamoğlu’na Destek… Ekrem İmamoğlu’na yönelik “Trabzon-Yunanlı” söylemi ile gündeme düşen, Esenler Belediye Başkanına bir eleştiri de usta sanatçı Volkan Konak’tan geldi! İşte tüm detaylar…

Göksu Ne Demişti?

volkan konak2 - Trabzonlu Volkan Konak'tan Ekrem İmamoğlu'na Destek

Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun, Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak söylemiş olduğu,

“Ne dedi Yunan medyası, ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ diyor. Bir dakika ya bu arkadaş nereli, CHP’nin adayı nereli? Nasıl oldu Yunan medyası, ‘İstanbul’un Yunan kazandı’ dedi bir ses çıkmadı? Olay büyük, hesap büyük kardeşlerim”

Volkan Konak’tan Destek

vokan - Trabzonlu Volkan Konak'tan Ekrem İmamoğlu'na Destek

ifadelerine cevap niteliğinde, usta sanatçı Volkan Konak’tan destek geldi. Volkan Konak, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımı ile Göksu’yu eleştirerek, Ekrem İmamoğlu‘na destek oldu. İşte Volkan Konak’ın o paylaşımı:

“Yunan olmak da ayıp değil, Pontus da… Lakin ırkçı olmak, patavatsız olmak, 3-5 oy için ‘Trabzonlu Yunan kökenlidir’ diye ima etmek büyük terbiyesizliktir. Biz vatan sevgimizi kimseye sorgulatmayız evelallah. Belediye başkanı işine baksın, büyük laf etmenin altında kalır sonra”

Ekrem İmamoğlu Ne Dedi?

volkan konak1 - Trabzonlu Volkan Konak'tan Ekrem İmamoğlu'na Destek

Volkan Konak bu sözleri ile hem ırkçılık yapmayı, hem de patavatsız olmayı eleştirdi. Ekrem İmamoğlu’na destek çıkan Volkan Konak’tan gelen bu açıklamadan sonra Ekrem İmamoğlu da kendi ifadelerine yer verdi.

Ekrem İmamoğlu kendisine karşı söylenmiş bu sözlere karşılık olarak,

 “Açıklamayı izlemedim ama arkadaşlarım anlattılar. Aslında izleme tenezzülünde bulunmadım. Gerçekten seviye çok düştü. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Zavallılık olarak nitelendiriyorum. Üzülüyorum. Bir kurgu, bir oyun. Zihinlerinde neler dönüyormuş bu insanların aklım ermiyor. Trabzonlular’a Yunan yaklaştırmaları. Bir oy için neler yapacaklarını şaşırmış durumdalar.”

diyerek tepkisini belli etmişti. Ekrem İmamoğlu’nun bu açıklamasından sonra, neler olacağı merak konusu. Trabzonlu Volkan Konak’tan Ekrem İmamoğlu’na Destek başlıklı yazımız sona erdi.

 

Ekrem İmamoğlu'ndan Kendisine Yunan Diyenlere Yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende