Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim - Hadimo
Kapat

Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim

Anasayfa
Gündem Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim
31 mart yerel secimler 700x400 - Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim

Türkiye daha önce hiç bu kadar yüksek tansiyona sahip genel seçim havasında bir yerel seçim yaşamamıştı. Bu ay sonunda gerçekleşecek olan yerel seçimin sonucu iktidar ve muhalefet güç dengesinde büyük değişimler olabileceği sinyalini şimdiden verdi.

 

Avrasya Araştırma Anket Sonuçlarını Açıkladı

anket secim sonuclari - Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim

Avrasya Araştırma Şirketi’nin yapmış olduğu ankete göre 10 ilde anket sonuçları tamamlandı. O iller İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Aydın, Hatay, Denizli ve Mersin. Avrasya Araştırma Şirketi’nin Başkanı olan Kemal Özkiraz sosyal medyadan seçim anketi sonuçlarını paylaştı. Açıklanan sonuçlar herkesi şoke etti.

Şimdiye Kadar Onlarca Anket Yapıldı

secimler - Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim

Yerel seçim heyecanına 15 gün kala yaklaşık 20 farklı anket şirketi anket sonuçlarını paylaştı. Fakat her sonuçta farklı bir cevap görmek vatandaşların anket sonuçlarına güvenmemesine yol açtı. Son açıklanan anket sonucu ise Avrasya Şirketi’nden gelince vatandaş bu sonuçlara güvendi. Sonuçlara göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da ise Mansur Yavaş yarışı önde götürüyor.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Önde

yerel secim anketleri - Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim

Avrasya Şirketi’nin Başkanı Kemal Özkiraz  yerel seçim ile ilgili İstanbul, Antalya, Ankara, Denizli ve Adana gibi illerdeki sonuçlara dikkat çekti. Özkiraz her zaman hata payının olduğunu söyledi fakat her güncellemede haber verileceğini söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

“Araştırmaların hata payı 1,95 ile 2,5 arasında değişiklik göstermektedir. 28 Mart tarihinde tüm iller ile ilgili araştırma sonuçlarını bu sayfadan paylaşacağız” 

“Türkiye Geneli Son Yerel Seçim Anketi: İnanılmaz Değişim” üzerine 1 yorum

  1. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende