Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri - Hadimo
Kapat

Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Anasayfa
Sinema Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri
Kemal Sunal Filmleri 700x400 - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

O, bir nesli gülüşü ile büyüten Kemal Sunal… Bu zamana kadar rol aldığı onlarca Türk filminde başrol oynadı ve Türkiye’nin en usta isimlerinden biri oldu. Ama biz onu sadece masum ve insana iyilik aşılayan gülüşü sebebiyle değil, aynı zamanda rol aldığı filmlerdeki her karakterinin aslında bir mesaj vermede aracı oluşu ile seviyoruz. Aramızdan ayrılan Sunal efsanesinin her filmi en az onun kadar efsane! Fakat bazıları var ki, defalarca izlesek de yine aynı tadı alıyoruz. Biz de tam da bu yüzden bu güzel insanın anısına, onun en sevilen filmlerini derlediğimiz içeriğimizi oluşturduk.

Hababam Sınıfı

Kemal Sunal Şaban - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Herkes tarafından sevilen Hababam Sınıfı filmi Rıfat Ilgaz’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Oyuncu kadrosuyla göz dolduran yeri geldiğinde güldüren yeri geldiğinde ağlatan ama en çok da düşündüren film olmasıyla da dikkat çekici… İnek Şaban rolü ile hayatımıza giren Kemal Sunal’ın harika yorumu da cabası!

Süt Kardeşler

Kemal Sunal Karakterleri - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Daha çok Gulyabani diye de bilinen bu filmde aile içine yeni gelen 3 kişinin yerlerinin değişmesi ve karakterlerini karıştırmasıyla hem komik hem de Gulyabanisiyle gerilim filmi diyebiliriz. Şener Şen ile olan ortak sahneleri hala bizi aynı şekilde kahkahalara boğuyor.

Çöpçüler Kralı

Kemal Sunal Karakterlerii - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Aşık bir çöpçüyü canlandırdığı bu filmde bizlere bir hayat dersi veriyor Kemal abimiz… Ayşen Gruda ve Şener Şen ile olan sahnelerle daha da devleşen bu yapımın müziği sanki kulaklarımızda!

Salako

Kemal Sunal Filmleri 1 - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Başkasıyla zorla evlendirilen Emine’nin kaçma yolunda kullandığı Salako ona aşık olur ve Emine’de çaresizlik içinde kendini sürekli Salako’yla kaçmakta bulur. Salako’muz aşık olmanın verdiği o naif salaklık ile kendini kullandırdığının farkına geç de olsa varacaktır.

Sakar Şakir

Kemal Sunal Şakir - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Sakarlığıyla Kayseri’de tanınan Şakir bir akrabasının onu çağırmasıyla İstanbul’a gelir fakat akrabasının Şakir’e kalan mirası öğrendikten sonra ona karşı planları değişir.

Tosun Paşa

Kemal Sunal Tosun Paşa - Türkiye’nin Gülen Yüzü: En Sevilen Kemal Sunal Filmleri

Birbirleri ile düşman olan iki ailenin kavgasını anlatan bu yapıtta Tosun Paşa kılığıyla oradan oraya gezen Kemal Sunal bizleri kahkahaya boğuyor. Bu filmin Süt Kardeşler filmi ile çok karıştırılmasının sebebi ise, oyuncu kadrosunun ve mekanların çok benzerlik göstermesi…

Finale Doğru: Survivor 71. Bölüm İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende