TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması - Hadimo - Gündem - Ha
Kapat

TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması

Anasayfa
Gündem TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması
tusiad1 700x400 - TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması

TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması… 31 Mart yerel seçimlerinin iptal edilmesi, TÜSİAD’da değerlendirildi! 2019 TÜSİAD YİK toplantısında Başkan Tuncay Özilhan’ın konuşmasında 31 Mart seçimlerine ilişkin değerlendirmeleri dikkat çekti. İşte o açıklamalar:

“Yıllardır tüm enerjimizi yiyip yutan seçim maratonlarından hepimiz yorgun düştük. Oysaki enerjimizi önünüzdeki 3 ayı değil 3 yılı hatta 30 yılı konuşmaya, derinde yatan sorunları çözmeye ayırmalıyız. Sonuçlanması hiç alışkın olmadığımız kadar uzun süren 31 Mart Seçimleri her şeyden önce ülkemiz için önemli bir demokrasi sınavı oldu. İktidar, muhalefet, YSK olmak üzere devlet kurumları bu seçimlerde büyük bir sınavla karşı karşıya kaldı. Bu sınavda kimin ne not aldığını ileride tarih yazacaktır” 

3 2 - TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması

Başkan’dan 31 Mart Seçimlerine İlişkin Açıklama

TÜSİAD Başkanı Tuncay Özilhan, 31 Mart Yerel seçimlerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu.

“31 Mart İstanbul Seçimleri çerçevesinde gündeme gelmiş olan iddialar seçimlerin selameti konusunda geçmiş seçimlerde de dile getirilmiş olan şüpheleri yeniden akıllara getirmiştir. Umuyorum ki Haziran ayında yenilenecek seçimler bu şüphelerin yersizliğini herkese kanıtlasın…

tusiad - TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması

Seçimlere yapılan itirazların niteliği seçim kanunlarının düzgün uygulanması konusunda herkesin kafasında soru işaretleri oluşturmuştur. Seçim kanununda ve uygulamadaki aksaklıların seçimden sonra değil öncesinde giderilmesi idarenin sorumluluğundadır. Dilerim tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri demokratik olgunluğumuzu teyit eder. Yeni fay hatlarına ve yeni gerginliklere yol açmaz. Özlemini duyduğumuz birlik ve beraberliği sağlamamıza yol açar”

TÜSİAD Toplantısında 31 Mart Seçim Açıklaması başlıklı yazımız burada sona erdi!

Siyanür Nedir? Siyanür Nasıl Bir Maddedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende