YSK'nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı'na CHP'den Tepki - Hadimo
Kapat

YSK’nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı’na CHP’den Tepki

Anasayfa
Gündem YSK’nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı’na CHP’den Tepki
faik öztrak chp 700x400 - YSK'nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı'na CHP'den Tepki

Yüksek Seçim Kurulu, bugün 200 sayfalık gerekçesi olan kararını açıkladı. Bu kararın ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nden ilk tepkiler geldi. Partinin bu karara olan tepkisini, parti sözcüsü Faik Öztrak dile getirdi. Peki CHP’nin YSK’nın bu kararına olan tepkisi neydi? İşte tüm detaylar…

Faik Öztrak’tan “Sarayın Kibirli Kişisi” Yorumu 

Cumhuriyet Halk Partisi sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların merkezinde Yüksek Seçim Kurulu’nun 200 sayfalık gerekçeli kararı vardı. Öztrak, partisinin adına bu karara olan tepkisini dile getirdi.

faik öztrak kimdir - YSK'nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı'na CHP'den Tepki

Faik Öztrak, YSK Kararına Olan Tepkisini Bu Sözlerle Dile Getirdi:

“Sandık milletin oyunu çalamayanlar seçimi çalmış milletin iradesine açıkça ihanet etmiştir. YSKnın gerekçeli kararı daha açıklanmadı. akp genel başkanı bugün açıklanacağını söylemişti. Bu 200 küsür sayfalık gerekçeli kararı yazan kim? saray. Aslında YSK’nın bir tane asıl üyesi var. Sarayın kibirli kişisi. Diğer üyelerin hepsi yedek. Yazılan gerekçe kuzuyu kapan kurdun kuzuyu suçlamasından başka bir şey olmayacaktır.”

Sözlerinde kuzu ve kurt betimlemelerinde bulunan Faik Öztrak’ın açıklamaları aynı sertlikle devam etti.

“Bakalım 200 Sayfalık gerekçeli karar kılıf olmaya yetecek mi ? AKP yskya verdiği dilekçede pek çok şeyi iddia etti ama oy çalındığını hiç söylemedi. ancak akp genel başkanı ve onun ibb adayı ağızlarından oyların çalındığını hiç düşürmüyorlar. Bu oyları açıklasınlar kim çaldı? Sandık görevlileri neden göz yumdu?

faik öztrak - YSK'nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı'na CHP'den Tepki

YSK da bu iddia gerekçesi olarak gerekçeli kararında yer verecekse bu soruların yanıtlarını açıkça belirtmeli. Sarayın başından beri söylediği kamera görüntülerini istiyoruz. Bu gerekçeli kararı görmezsek o iftiracılar çıkıp milletten özür dilemelidir. Sandığa sandık başında sahip çıkılır.

Açıklamalarında Türkiye’deki Eğitim Sistemi Konusu da Vardı 

YSK kararına ilişkin açıklamalarının yanı sıra Türkiye’deki eğitim sistemine de değindi. Eğitim sistemi ile birlikte Türkiye gençlerinin durumu ile ilgili yorumlarda bulundu.

“Milli bir mesele olan eğitimde yapılacak olan değişikliğin tüm milletimizle paylaşılarak yapılması lazımdır. Eğitim sisteminde yapılan yanlışlar bizi yoksullaştırmaktadır. Küresel rekabet endeksinde 140 . ülke arasında 133 .sıradayız. Böyle bir sistemle dünyayla nasıl rekabet edeceğiz? O yüksek standartları nasıl sağlayacağız? Geleceğe nasıl umutla bakacağız? Hala gençlerimize iş bulamıyoruz. 15-24 yaş arasında ne çalışan ne okuyan ne stajda olan… Gençlerimiz hiçbir şey yapmıyor. Gençlerine umut vermeyen bir ülke geleceğine de güvenli bakamaz. Türkiye 7.5 ayda bir sandık başına gitti.”

Gezmelere Doyamayacağınız En İyi Erasmus Ülkeleri

 

“YSK’nın 200 Sayfalık Gerekçeli Kararı’na CHP’den Tepki” üzerine 1 yorum

  1. Anonim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende