Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi - Hadimo
Kapat

Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi

Anasayfa
Gündem Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi
somali turk muhendis4 700x400 - Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi

Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi… Ülkemizde yaşanan üzücü olayların ardından, bir vatandaşımızın başka bir ülkede uğradığı saldırı haberi gündemimizde olay yarattı. Başarılı bir Türk Mühendisin, yaşadığı bu acı olay, henüz gerçekleşti. İşte o saldırı…

Gurbette yaşayan vatandaşımıza karşı gerçekleştirilen bu hain suikastin sebebi henüz bilinmiyor. İşte o ülkede can veren Türk Mühendis’e düzenlenen saldırıya ilişkin detaylar…

Türk Mühendisin Arabasını Patlattılar

somali turk muhendis2 - Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi

Somali’de yaşayan Türk Mühendis’in kurban gittiği hain saldırıda yaşananlar şöyle… Somali’de yaşayan Türk Mühendisin aracına bomba konularak hayatına son verildi. Türk Mühendisin arabada olduğu esnada patlayan bombalar, mühendisin canına mal oldu.

Mühendisin Hayatına Son Verildi

Bombaların patladığı esnada ağır yaralanan mühendisimiz, hemen hastaneye sevk edildi. Somali’deki Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Türk mühendis tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Derhal Soruşturma Başlatıldı

somali turk muhendis - Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendisin Hayatına Son Verildi

Türk Mühendisin Somali’nin başkenti Mogadişu’da yaşadığı bu dehşet olayın ardından, Somali Emniyet Müdürü derhal araştırma başlattı.

Ayrıca Türkiye’nin Mohadişu Büyükelçiliği de olayları yakından takip ettiği, yeni gelen gelişmeler arasında.

Yaşanan bu üzücü olayın nedenleri araştırılırken, Somali’nin konuya ilişkin araştırmalarına başlaması, Türkiye’nin de Büyükelçilik vasıtasıyla olayları yakından takip etmesi sağlandı. Katledilen Türk Mühendise Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

Yurt Dışında Yaşayan Türk Mühendis’in Hayatına Son Verildi başlıklı haberimiz burada sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Söz Sende